Hinnovo pokání? Měl by teď vrátit peníze, tvrdí biskup Bloomer

George Bloomer reagoval na nedávné odmítnutí evangelia prosperity ze strany Bennyho Hinna. Biskup řekl, že známý televizní evangelista musí objasnit, co Bible říká o desátcích a nabídnout finanční náhradu milionům lidí, které oklamal.

V neděli se pastor a zakladatel BethelFamilyWorship Center podělil o své myšlenky na Hinnovo nedávné vyjádření, ve kterém se minulý týden zdánlivě vzdal učení evangelia prosperity. Hinn od 80. let učil tuto kontroverzní doktrínu a vydělal miliony dolarů.

Bloomer řekl, že ve své vlastní službě „čas od času“ četl Písmo a dospěl k novému porozumění starověkého textu.

„Nevadí mi nové pochopení, nevadí mi dospívání k úplně novému porozumění. Nevadí mi osoba, která má osobní přesvědčení o něčem, co dělá a chce to po změně názoru napravit. To mi nevadí,“ poznamenal k změně postoje amerického kazatele.

Biskup však uvedl, že pokud zjistí, že je „špatné,“ co učil za posledních 20 let, dluží vrácení peněz každé osobě, kterou uvedl v omyl. „Dlužím jim náhradu… když prodávám produkt, který je vadný,“ zdůraznil.

Benny Hinn se kaje ze svých omylů. „Evangelium není za peníze“ >>

 

Bloomer vysvětlil, že myšlenka desátku je biblická: „Kdykoli potřebuji něco od Boha, nikdy nejdu k Pánu prázdnými rukama,“ řekl. „Bible prohlašuje, že část našeho těsta bude vložena do rukou kněze, aby sláva Páně neodešla z tohoto domu.“

„Základy toho, v co věříme, jsou založeny na dávání,“ pokračoval. „Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna a od Abrahama vyžadoval totéž, aby obětoval svého syna Izáka,“ objasnil princip dávání a oběti v Bibli.

Biskup nechtěl říci, že evangelium prosperity je „v pořádku“ a dodal, „všude jsou špatní lidé.“ „Mezi policisty, mezi soudci, mezi kazateli i křesťany,“ řekl. „Ale to neznamená, že kvůli tomu je všechno zlé.“

„Všude jsou podvodníci a šarlatáni. Ale Písmo nám říká, že požehnaný je radostný dárce.“

V Bibli je uvedeno několik příkladů dávání desátků. „Bůh, kterému sloužíme, založil na tomto principu své království. Dokud bude Země stát, bude platit princip setí a sklizně,“ prohlásil.

Bloomer ukončil své kázání výzvou: „Říkám vám, pastore Benny, jménem duchovenstva po celém světě, že vaše přesvědčení je správné. A právě jsem vás požádal, abyste udělal jednu věc: Podělte se s Kristovým tělem o své poznání na základě Bible, jako jsem to udělal já, a pak to bude v pořádku. Pokud ne, dlužíte Kristovu tělu náhradu za všechny tisíce a desítky tisíc dolarů, které jste od nich dostal, když jste jim řekl, že toto je Boží slovo. Čekám na vaši odpověď,“ uzavřel.

Hinn začátkem měsíce prohlásil, že koriguje svou vlastní teologii. „Protože když jsem nyní četl Bibli, nevidím Bibli ve stejném světle jako před 20 lety.“

Costi Hinn, synovec Benny Hinna, který veřejně kritizoval evangelium prosperity, řekl, že je „potěšen“ deklarací svého strýce a čeká, až uvidí „nepopiratelné, trvalé ovoce, které je příkladem skutečného pokání.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 12. záři 2019  Foto: YouTube – Benny Hinn

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář