Honza Heřmanský představuje talk show OMG

Honza Heřmanský v rozhovoru představuje novou křesťanskou talk show OMG. Jejím cílem je představit křesťanství mladým nevěřícím lidem.

Než se dostaneme k nové křesťanské talk show OMG, mohl bys nejdříve představit projekt Hledám Boha, který to celé organizuje?

HledamBoha.cz je projekt, který začal stejnojmennou webovou stránkou a nabízí lidem možnost prozkoumat křesťanství online. Hlavní devizou projektu je vyškolený tým „e-koučů”, kteří online komunikují s lidmi, kteří mají otázky o víře a o životě anebo chtějí diskutovat. „e-koučů” je dnes již téměř padesát.

Název talk show bude OMG. Proč?

Název OMG se nám líbil protože spojuje, jak humor a celou škálu lidských emocí, které mohou lidé zažívat při tomto zvolání, tak také přesah k něčemu nebo spíše Někomu nad námi ke komu v takových chvílích voláme.

Jak vlastně vznikla myšlenka na křesťanskou talk show a co je jejím cílem?

S HledamBoha.cz jsme už dlouho hledali nějaký relevantní a srozumitelný obsah pro lidi, kteří o křesťanství vůbec nic netuší a který by ve společnosti rozproudil diskuzi na tato témata. 

A to, že z této potřeby vznikla talk show OMG, je zásluha režiséra Jonáše Vacka a jeho týmu z Bumerang filmu, který tomu dal tuto podobu.

Mohl bys představit moderátora a některé ze zajímavých hostí?

Show moderuje mladá moderátorka a slammerka Ellen Makumbirofa. Mezi hosty pořadu bude patřit například Daniela Drtinová, Jiří Strach nebo třeba Kazma. Ale moc o nich a jejich příbězích ještě prozrazovat nechci. Více o hostech se mohou diváci postupně dozvídat na našich sociálních sítích (Instagram, Facebook).

Nechali jste se při tvorbě inspirovat již nějakým existujícím formátem? Kdo tomu dával výslednou podobu? 

Vlastně ani moc ne. Ono jak brzy diváci zjistí, tak OMG je místy celkem kontroverzní show, která vlastně není až tak „křesťanská”, protože ačkoliv o těchto tématech mluví, tak zůstává neutrální a nedává ty správné odpovědi tak, jak je v křesťanství zvykem. A takový formát jsme vlastně nikde moc neviděli, ačkoliv si myslím, že právě toto je v sekulárním Česku potřeba.

Kolik epizod máte momentálně připravených?

V tuto chvíli je natočeno 8 epizod a během následujících měsíců natočíme další 2, takže dohromady budeme mít 10 epizod.

Je to celkový počet nebo se budou točit i další části?

Pokud se všechno podaří a talk show zaujme, tak chceme ještě pokračovat.

Kde budou jednotlivé epizody k dispozici? 

Jednotlivé epizody se budou od 10.10. objevovat na TV Seznam. Více podrobností opět na sociálních sítích Facebook a Instragram.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Michal Nosál Datum: 15. září 2020 Foto: OMG – Daniela Drtinová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář