Hráč Manchestru United vysvětluje svoji návštěvu afrického megasboru

Londýn – Angel Gomes z anglické Premier League vysvětloval své staré video, které se objevilo online. V něm se pastor nigerijského megasboru modlil za hráčovo uzdravení.

Fotbalista před čtyřmi lety navštívil bohoslužbu pastora TB Joshua ve sboru Synagogue Church of All Nations. Gomes ve videu vysvětluje, že je mu šestnáct let a je hráčem Manchesteru United. „Byl jsem zraněn v oblasti slabin a zranění mě ovlivňuje při hře. Nedávno jsem si zranil také kotník, což mi dlouhou dobu nedovolilo hrát.“

Dále popisoval jak ke zraněním docházelo právě v důležitých momentech jeho začínající kariéry.

„Hraju za Manchester United, také jsem kapitánem anglického národního týmu do 17 let. Protože moje rodina sleduje proroka TB Joshuu a jsou jeho velkými fanoušky, tak jsme si mysleli, že by bylo pro mě dobré přijít a přijmout modlitbu od pastora.“

TB Joshua je známý v Africe a Latinské Americe. Jeho megasbor sídlící v Lagosu provozuje také vlastní televizní kanál. Na sociálních sítích pastora sleduje více než milion lidí.

Podle portálu Premier ho však někteří věřící považují za kontroverzního kvůli tomu, že pornáší proroctví, která se neplní. Začátkem tohoto roku prorokoval, že pandemie koronaviru skončí do 27. března.

Po modlitbě Gomes svědčil o svém uzdravení a prý již necítí žádnou bolest. Mladý fotbalový talent tweetoval, že k tomuto videu dostal mnoho otázek a vysvětlil, že pro křesťany jsou věci na videu normální.

„Pokud jde o video, které je z roku 2016, tak jsem z křesťanské rodiny a v té době byla moje máma fanouškem pastora a opravdu chtěla, abych tam šel. Tehdy jsem procházel několika problémy. Z vnějšího pohledu to vypadá bláznivě, ale jenom jsem praktikoval svou víru,“ popsal celou situaci ze svého pohledu.

„Tehdy jsem byl mladý a pokud si mí rodiče mysleli, že je to pro mě dobré, tak jsem to prostě udělal,“ napsal. Gomes pak informoval o kampani svého kolegy z týmu Marcusa Rashforda, která vedla britskou vládu k prodloužení poukázek na bezplatné školní stravování během léta.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 21. června 2020  Foto: Instagram – Angel Gomes

 

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář