Hvězdný hráč FC Chelsea Olivier Giroud podpořil pronásledované křesťany

Francouzský útočník fotbalového klubu FC Chelsea Olivier Giroud podpořil pronásledované křesťany a organizaci Open Doors na slavnostní akci 19. května v Londýně.

Při charitativním galavečeru, o kterém informuje Evangelical Focus, se podařilo vysbírat více než 11 000 eur pro Open Doors a Holistic sports, což je křesťanská organizace pro vrcholové sportovce. Giroud, spolu s několika křesťanskými hráči včetně Lucase Moura, Davida Alcibiadesa a Paul-José M’Poku, akci finančně podpořili.

Fotbalista ve svém projevu řekl: „Jsem tady jen proto, že jsem na hlavě měl vždy tu správnou hvězdu. Tato hvězda je Bůh a jeho Syn. Jsem přesvědčen, že to, co dělám, je pro jeden účel, sloužit Ježíši Kristu.“

K situaci pronásledovaných křesťanů poznamenal: „Je nepředstavitelné vidět tolik pronásledovaných křesťanů v dnešním světě. Musíme o tom mluvit. Je třeba si to uvědomit“.

Giroud ve středu vyhrál finále Evropské ligy, když jeho tým porazil Arsenal 4:1. V 49. minutě otevřel skóre pro Chelsea a zakončil sezónu jako nejlepší střelec evropské ligy s 11 góly.

Minulé léto, poté, co s Francií vyhrál mistrovství světa, řekl pro Daily Mail: „Jsem velmi náboženský založený, takže jsem v tu chvíli jen poděkoval Bohu. Byl jsem velmi vděčný, že jsem měl možnost žít svůj sen. Každý den je pro mě požehnáním „.

Giroud také připomněl, že „vyrůstal jsem s matkou, která mě každou neděli vodila do kostela“ a „teď studuji Bibli a mám pocit, že chci vědět více o životě Ježíše Krista“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikipedie – Oliver Giroud

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář