Irácký křesťan měl být třikrát upálen IS, ale Ježíš ho ochránil

Irácký křesťan, kterému se dvakrát zjevil ve snech Ježíš, líčí, jak byl vězněn, mučen a třikrát měl být upálen teroristickou skupinou Islámský stát.

Jezídský muž vypráví svůj drsný příběh v dokumentu Seana Feuchta a Bethel Music.

„Jezídi byli pro IS cílem genocidy. Byli znásilňováni, byli zabíjeni, byli popravováni,“ řekl Feucht pro Fox News. „IS je nechtěl ani uvěznit, prostě je chtěli zabít, vymazat je z mapy.“

Feucht měl s mužem rozhovor, prostřednictvím svého projektu Světla svíčky, který jde do všech částí světa, ale především do Iráku, kde fungování Islámského státu bylo na vrcholu své brutality, aby pomohl lidem, kteří zažili některá z nejhorších utrpení vůbec.

Muž v dokumentu říká, že byl třikrát zapálen IS poté, co zjistili, že je následovníkem Krista. Řekl, že jeho tělo „neshořelo“, když byl dva měsíce uvězněn a mučen radikálními islámskými teroristy.

„Mluvil se mnou,“ sdělil pronásledovaný křesťan a odkazoval na Ježíše ve svých snech. Feucht mu řekl: „Ježíš se ti zjevil dvakrát, protože tě miluje.“

Muž řekl, že byl kamenován, a členové IS na něj nalili 20 litrů benzínu. Ale i když byl zapálen, tak z nevysvětlitelných důvodů přežil. Svou záchranu připsal Ježíši.

Příběh iráckého křesťana je jedním z příběhů z připravovaného dokumentu „Srdce a ruce Iráku“, který by měl být zveřejněn v průběhu tohoto roku. Ukázka byla uvedena během konferenci „Heaven Come“ v Los Angeles, uvádí Fox News.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář