Íránské bezpečnostní složky zahájily masivní zatýkání křesťanů 

Při zásahu proti křesťanům v severním Íránu bylo v pěti městech zatčeno 50 konvertitů. Státní bezpečnostní služby zahájily sérii zatýkání zaměřených na křesťanskou komunitu.

Zpravodajský portál Premier informuje, že v současné době zůstává ve vazbě nejméně 51 osob v Teheránu, Karadži, Raštu, Orumíji a Aligoudarzu.

Írán je pro křesťany dlouhodobě nebezpečnou zemí, kde jsou konvertité pravidelně obviňováni z protistátní propagandy nebo „protistátního“ postoje. Za tato obvinění hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Nedávná zatčení však naznačují nový přístup k likvidaci křesťanů v této blízkovýchodní zemi. 

SOUVISEJÍCÍÍránský pastor poslán do vězení více než 1600 km od svého domova

Mluvčí organizace Article 18 Kiaa Aalipour, která se zasazuje o íránskou křesťanskou menšinu a je partnerem Open Doors, uvádí: „Policie vstupuje do rodinných domů a před zraky dětí zatýká rodiče. Existují náznaky, že počet zadržených může být až 70.“ 

Henrietta Blythová, výkonná ředitelka charitativní organizace Open Doors, která se zabývá náboženským pronásledováním křesťanů, říká: „Není jasné, co je motivem tohoto náhlého nárůstu zatýkání křesťanů. Zdá se, že jde o součást širšího zásahu proti občanským svobodám.“

Všichni dosud zatčení konvertovali od šíitského islámu. Křesťanství je často považováno za způsob, jakým Západ podkopává íránský islám. 

Írán se v současné době nachází na 8. místě každoročního žebříčku World Watch List, který sestavuje organizace Open Doors a který hodnotí pronásledování křesťanů ve světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Íránský pastor poslán do vězení více než 1600 km od svého domova

-red- Datum: 25. července 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář