Íránský křesťanský konvertita byl propuštěn na svobodu

Křesťanský konvertita v Íránu byl propuštěn z vězení poté, co byl v roce 2017 zatčen za účast na bohoslužbách v domácím sboru.

Majid Reza Kushani byl propuštěn o čtyři měsíce dříve, než byla délka jeho trestu. Podle Middle East Concern byl po zatčení v domácím sboru uvězněn ve věznici Evin, ve které režim v Teheránu drží politické vězně.

V květnu 2018 byl nejprve odsouzen k pěti letům vězení za „členství v evangelizačních skupinách a křesťanskou činnost“. Byl také obviněn z krádeže – což popřel – a byl odsouzen na další dva roky. Po odvolání byl v prosinci 2018 Majidův pětiletý trest snížen na dva roky.

SouvisejícíKřesťan z Íránu dostal 80 ran bičem za pití vína při Večeři Páně

Po výkonu trestu souvisejícího s účastí v evangelizační skupině byl Majid Reza převezen do větší věznice, kde si odpykal trest za krádež, a tam se nakazil virem Covid-19. Po propuštění chce navštívit své děti a najít si práci. Předtím pracoval jako svářeč.

Middle East Concer prosí křesťany, aby se modlili za Majida, aby prožíval Boží pokoj a útěchu, mohl si rychle najít práci a najít si bydlení. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář