Křesťan z Íránu dostal 80 ran bičem za pití vína při Večeři Páně

Íránský křesťan uvězněný za účast na bohoslužbách domácí církve dostal 80 ran bičem za pití vína během Večeře Páně. Podle informací organizace Middle East Concern k vykonání trestu Zamana Fadaeiho došlo 15. listopadu.

Jen několik týdnů předtím dostal stejný trest jiný křesťan. Open Doors tvrdí, že křesťanství je v Íránu považováno za hrozbu ze Západu a domácí sbory často sleduje  policie.

SouvisejícíTři křesťanští konvertité uprchli kvůli hrozícímu trestu z Íránu

V červnu 2017 dostali tři křesťané – Zaman Fadaei, Mohammad Reza Omidi a pastor Yousef Nadarkhani – desetileté tresty odnětí svobody za „jednání proti národní bezpečnosti kvůli propagaci domácích sborů a sionistického křesťanství“.

Své tresty si začali odpykávat v roce 2018, ty byly následně sníženy počátkem tohoto roku. Fadei a pastor Yousef nyní mají snížený trest na šest let.

Mohammad Reza Omidi byl zbičován již v říjnu, což vyvolalo mezinárodní pobouření a mluvčí amerického ministerstva zahraničí Morgan Ortagus podle britského portálu Premier tehdy na sociální síti napsal: „Jsme hluboce znepokojeni zprávami, že Írán za pití vína při Večeři Páně potrestal Mohammada Rezu Omidiho 80 ranami bičem. Už si odseděl dva roky vězení za to, že patřil k domácímu sboru. Odsuzujeme tyto nespravedlivé tresty a naléháme na Írán, aby umožnil všem Íráncům svobodu praktikovat svou víru.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. listopad 2020 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář