Je křest zárukou spásy? Al Mohler odpověděl na dotaz posluchače 

Prezident Jižního baptistického teologického semináře Al Mohler dostal otázku od posluchače ve svém podcastu The Briefing. Týkala se matky posluchače, která se blíží ke konci svého života a věří, že je spasena, protože byla jako teenagerka pokřtěna.

„Moje matka nyní čelí několika zdravotním problémům a vypadá to, že její čas na zemi je krátký,“ napsal posluchač a vyjádřil obavy, že jeho matka vložila svou víru ve věčný život do samotného aktu.

Mohler poukázal na skutečnost, že „teologicky a biblicky si pamatujte, že si jako spravedlivý Boží verdikt kvůli našemu hříchu zasloužíme peklo.To platí, pokud Boží spravedlivý verdikt nad naším hříchem není vložen na Krista, ale na nás samotné,“ uvádí portál Church  Leaders. Mohler vysvětlil, že spasení přichází skrze zástupné usmíření, kterého dosáhl Kristus na kříži.

Spása patří těm, kteří věrně vyznávají, že Ježíš Kristus je jejich Pán a Spasitel, a činí pokání ze svých hříchů, řekl Mohler.

Ke křtu v životě věřících dochází poté, co se rozhodli dát svůj život Kristu a následovat Ho. Mohler vysvětlil: „Křest sám o sobě nemá moc spasit.“

Ježíš je tím jediným, do nějž věřící vkládá svou důvěru – „rozumíme tomu tak, že spasení přichází pouze skrze Krista, pouze z milosti, pouze skrze víru,“ odpověděl.

Mohler vyzval posluchače, aby se podělil o evangelium se svou matkou, aby se ujistil, že pochopila, že samotný křest nikomu nezaručí spásu. „Vydávejte svědectví o Kristu své matce a udělejte vše, abyste vysvětlil, že spasení přichází k těm, kteří věří v Krista, ne v křest,“ uzavřel podle Church Leaders Mohler. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář