„Ježíš je Pán.“ Německý fotbalový reprezentant se otevřeně hlásí ke křesťanství 

„Ježíš je Pán,“ stojí na instagramovém profilu Chrise Führicha, šestadvacetiletého záložníka německé fotbalové reprezentace na Euru 2024.

Führich, který teprve nedávno debutoval v národním týmu, se otevřeně hlásí ke křesťanství. Portál Evangelical Focus píše, že s přáteli čte Bibli a rád používá biblické verše k popisu důležitých momentů své kariéry.

SOUVISEJÍCÍ „Výjimečný den“ – brazilský fotbalista Ronaldo byl pokřtěn v katolické církvi

„Neuvěřitelně hrdý a vděčný za svůj mezinárodní debut. Žalm 37,4 #Ježíš,“ napsal na Instagramu v den, kdy debutoval s národním manšaftem. Když se později dozvěděl, že byl vybrán do týmu pro mistrovství Evropy, zmínil Kolosanům 3,17.

1 Timoteovi 4,4, Přísloví 9,10, Izajáš 26,4, Žalm 118,24, … Každý Führichův vzkaz na sociálních sítích je podepsán jiným biblickým veršem, což odráží jeho znalosti a zájem o Písmo.

„Hodně se modlím a hodně čtu Bibli,“ řekl v červnu televizní stanici RTL několik dní před zahájením Eura 2024. „Dělat to mi dává velmi, velmi dobrý pocit a čerpám z toho hodně síly.“

Dále vysvětlil svou rutinu „duchovního ztišení“, které si vyhrazuje „večer před spaním a ráno, když se probudím“.

V předchozím rozhovoru pro BW24 se fotbalista vyjádřil, jak mu každodenní modlitba pomáhá překonávat těžké chvíle. Křesťanská víra „byla vždy mou součástí“, řekl, ale „v posledních letech se stala intenzivnější, protože jsem se jí začal více věnovat. Poznal jsem lidi a navázal kontakty. Jsem za to šťastný a vděčný“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. června 2024 Foto: Facebook Germany Footbal Team.

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář