Jižní baptisté vyloučili Warrenův Saddleback z denominace kvůli ordinaci žen 

Jižní baptisté (SBC) se rozhodli přerušit své vazby se Saddlebackem, jedním z největší sborů ve Spojených státech, kvůli ordinaci tří žen za pastorky.

Výkonný výbor denominace v úterý schválil doporučení mandátového výboru SBC označit Saddleback a další čtyři členské sbory za společenství, která „nespolupracují“ s denominací kvůli ordinování žen za pastorky.

SOUVISEJÍCÍRick Warren měl své poslední kázání v pozici pastora sboru Saddleback 

Portál Christian Post dále uvádí, že Saddleback má možnost se proti rozhodnutí o vyloučení odvolat na letošním výročním shromáždění denominace, které se má konat 13.-14. června v New Orleans v Louisianě.

Předseda EK SBC Jared Wellman v prohlášení uvedl, že k vyřazení došlo kvůli tomu, že „ve sborech nadále působí žena v úřadu pastora“.

„Jak je uvedeno v článku VI, SBC se drží přesvědčení, že úřad pastora je omezen na muže kvalifikované Písmem,“ uvedl Wellman.

„Tyto sbory jsou již mnoho let ceněnými, spolupracujícími sbory a toto rozhodnutí nebylo učiněno lehce. Jsme však i nadále odhodláni prosazovat teologické přesvědčení SBC a udržovat jednotu mezi spolupracujícími sbory.“

Sbor Saddleback, který v roce 1980 založil pastor a autor bestsellerů Rick Warren a který sídlí v Kalifornii, vyvolal v květnu 2021 kontroverzi, když ordinoval tři ženy – Liz Pufferovou, Cynthii Pettyovou a Katie Edwardsovou.

Tímto krokem se americká megacírkev dostala do rozporu s oficiálním dokumentem denominace z roku 2000, která omezují úřad pastora na muže.

Pastor Saddlebacku Andy Wood, který převzal sbor po Warrenově odchodu do důchodu a jehož manželku sbor rovněž označuje za pastorku, loni v říjnu pro Baptist Press uvedl, že „jsme odhodláni zůstat ve společenství a jednotě s ostatními sbory SBC, i když s nimi nesouhlasíme“.

„Saddleback je silně oddaný autoritě a neomylnosti Bible. Věříme, že tento přístup je biblický. Je v souladu s učením Nového zákona,“ řekl tehdy Wood.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. února 2023 Foto: Facebook – Saddlebeck Church – ordinace žen

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář