Kameny Západní zdi byly před Pesachem vyčištěny a odborně sanitovány

JERUZALÉM – Stejně jako každý rok před svátkem Pesach, kameny Západní zdi, na něž během celého roku vztáhne ruku tisíce poutníků z Izraele i celého světa, byly vyčištěny a byla u nich provedena odborná sanitace speciálním prostředkem, aby ochránili i ty, kdo přijdou k tzv. Zdi nářků i teď.

V úterý 31. března ráno pracovníci Nadace Západní zdi odstranili za pomoci jednorázových dřevěných nástrojů a hygienických rukavic papírky s modlitbami, které se ve štěrbinách mezi kameny zdi za posledního půlroku nashromáždily. Všechny byly opět shromážděny ve speciálních pytlích proto, aby mohly být pohřbeny spolu s dalšími posvátnými spisy v geníze na hřbitově na Olivové hoře. Jen od posledního svátku Roš ha-šana, židovského nového roku, bylo skrze webovou stránku nadace k Západní zdi doručeno na 18 tisíc modliteb od lidí z celého světa.

Rabín Západní zdi Šmuel Rabinovič na čištění osobně přihlížel a modlil se za ty, kdo jsou v současnosti nemocní – „ať už v židovském národě nebo mezi národy celého světa,“ sdělila nadace. „Během těchto těžkých časů, kdy se po celém světě šíří nákaza ohrožující naše životy, shromažďujeme modlitby z celého světa ze zbytků našeho zničeného Chrámu, modliby ke Stvořiteli světa, aby nám seslal úplné uzdravení a pevné zdraví a ochránil nás před tímto obtížným virem, který ohrožuje celý svět,“ dodal Šmuel Rabinovič.

 

Autor: Ztis.cz  Datum: 1. dubna 2020 Foto: Heritage Foundation – Západní zeď

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář