Katolické komunitní centrum ve Vídni nabízí bezplatné tetování 

Katolické centrum ve Vídni nabízí bezplatné tetování ve snaze změnit odmítavý pohled církve na tento typ umění.

Hosté si budou moci nechat vytetovat křesťanský motiv od Silase Beckse, který se podílel na řadě kampaní spojených s křesťanským tetováním.

SOUVISEJÍCÍCo Bible říká o tetování a piercingu?

Podle zpravodajského portálu Premier spolek Quo vadis? doufá, že akce povzbudí křesťany k vyjádření jejich víry prostřednictvím tetování. 

Před zahájením samotní kampaně uspořádá katolická skupina v kostele svatého Ruperta bohoslužbu „pro barevné lidi“ s tématem tetování, po níž bude následovat přednáška o kontroverznosti tetování v rámci křesťanské víry.

Britský portál Premier v této souvislosti píše, že o morálnosti tetování se v církvi vedou diskuse, někteří tvrdí, že biblické verše z knihy Leviticus tetování zakazuje. Jiní tvrdí, že se jedná o starozákonní zvyklost, který se na křesťany, žijící pod novou smlouvou, již nevztahuje.

Christopher Paul Campbell, vedoucí kampaně Quo Vadis?, říká, že kampaň chce „brát vážně“ symboly, které si lidé nechávají vytetovat. 

„Chceme vnímat příběhy, které jsou za tetováním a nacházet víru ve všech oblastech života. Chceme pomoci utvářet katolický pohled na tetování, který není založen na zákazech a odmítání, ale na vstřícnosti a rovnosti,“ cituje Campbella portál Premier.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. března 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář