Katolický biskup kritizuje víru Joea Bidena

Biskup se vyjádřil k víře prezidenta Joea Bidena, který se hlásí ke katolické tradici. 

Michael Burbidge z Arlingtonu ve Virginii uvedl, že postoj amerického prezidenta jako katolíka k podpoře práva na potrat je škodlivý.

Ve svém nedávném podcastu Walk Humbly řekl: „Považuji za velmi znepokojující, že prezident Biden pokračuje v rozporu s nejzákladnějším učením víry, kterou vyznává.“

SOUVISEJÍCÍPrezident Biden po střelbě na základní škole vyzval občany k modlitbám za oběti tragédie 

Biskup Burbridge poznamenal, že podle jeho názoru prezident způsobuje „velké pohoršení, když se na jedné straně veřejně hlásí k víře a na straně druhé podporuje potraty.“

„Je v rozporu s tím, co říkáme. Modlím se, aby změnil svůj postoj, činil pokání ze skandálu a škod, které svým jednáním způsobuje,“ cituje biskupa portál Premier. 

Arcibiskup zakázal udělovat svaté přijímání šéfce Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové

Šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová nemůže podle římskokatolického biskupa kvůli své podpoře potratů přistupovat ke svatému přijímání. 

Sanfranciský arcibiskup Salvatore Cordileone zaslal ve čtvrtek praktikující katoličce Pelosiové z Kalifornie dopis, v němž ji informoval, že byla varována, aby buď „odmítla svou obhajobu práv na potrat, nebo se zdržela odkazování na svou katolickou víru na veřejnosti a svatého přijímání“.

„Tímto vám oznamuji, že nemáte přistupovat ke svatému přijímání, a pokud tak učiníte, nemáte být připuštěna ke svatému přijímání, dokud veřejně neodmítnete svou obhajobu legitimity potratů, nevyzpovídáte se a nepřijmete rozhřešení tohoto těžkého hříchu ve svátosti pokání,“ uvedl podle Christian Post Cordileone.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Joe Biden

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář