Katolický kněz vyjádřil podporu senátoru Vystrčilovi

Katolický kněz z plzeňské diecéze vyjádřil podporu senátoru Miloši Vystrčilovi po jeho medializované cestě na Tchaj-wan. Počínání předsedy Senátu ČR se setkalo s ostrou kritikou komunistické Číny, která Tchaj-wan považuje za svou odštěpeneckou provincii. Vystrčila se naopak zastalo Německo, Francie či Slovensko.

Kněz Richard Polák sloužící ve společné farnosti ve Kralovicích a Lubenci zaslal dopis, kde mu vyjádřil „svoji plnou občanskou podporu a respekt.“

„Vaše odvážná cesta má velmi velký význam pro naši zemi i pro země další. Měl jste odvahu udělat tento krok, který je také vyjádřením solidarity s Vaším předchůdcem, který nedávno náhle za podivných okolností zemřel. Žít ve strachu znamená živořit!“ píše se v textu zveřejněném na stránce plzeňské diecéze.

Na závěr vyprosil pro politika Boží požehnaní doprovázené se slovy, že pravda osvobozuje.

Čína dlouhodobě čelí kritice ze strany lidskoprávních organizací, za potlačování práv na svobodu náboženského vyznání. Křesťané se potýkají s nátlakem ze strany úřadů, což v některých případech vedlo k zatčení a věznění vlivných náboženských představitelů. Obavy vzbuzuje také počínání Číny vůči Hongkongu, kde místní lidé kritizují postupy Pekingu a obávají se, že režim utahuje smyčku kolem svobody ostrova.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. září 2020 Foto: bip.cz – Richard Polák

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Pan Kubera za podivných okolností zemřel. Podivné asi nebylo, že celý život pálil jednu cigaretu za druhou. Jedna věc je osobní názor pana Vystrčila a druhá, že nevystupuje za sebe, ale za Senát a tím i stát, v rozporu s vládou a prezidentem.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář