Kay Warrenová promluvila o sexuálním zneužívání v dětství

Kay Warrenová, manželka pastora Ricka Warrena ze sboru Saddleback, promluvila otevřeně o své celoživotní cestě k zotavení se ze sexuálního zneužívání v dětství. Řekla, že každý den se přibližuje „úplnému uzdravení, po kterém touží moje duše“.

Warrenová podle Christian Today uvedla, že byla zneužita v zadní části kostela, když jí bylo šest let a tato zkušenost způsobila, že se i v dospělosti potýkala s pocity hanby a úzkosti i s pornografií.

Manželka populárního kalifornského pastora byla hostem na konferenci Caring Well pořádané Komisí pro etiku a náboženskou svobodu, která spadá pod denominaci Jižních baptistů, aby pomohla křesťanům při konfrontaci s problémem zneužívání v církvi.

Řekla, že vyrůstala v domácnosti, kde téma sexu bylo tabu, a proto se cítila neschopná sdílet to, co se stalo. „Nikomu jsem to neřekla,“ přiznala se.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Nedokázala jsem to popsat, neměla jsem na to ta správná slova. Nějak jsem věděla, že je to špatné, a okamžitě jsem to vytěsnila z mysli. Bylo to ve mně pohřbeno,“ vysvětlila.

Důsledky se však objevily s dospíváním a ovlivnily její vnímání vlastního těla, sexu a vztahy. To všechno způsobilo, že se cítila jako dva různí lidé.

„Úzkost, deprese a sexuální přitažlivost k mužům mě rozdělovaly na dobrou dívku zvenčí a na podle mého názoru špatnou dívku uvnitř.“

V době, kdy se na vysoké škole setkala s Rickem, se necítila „dost dobrá“ s ním být, a přestože se vzali, řekla, že existoval „proud bolesti“, a že to vyžadovalo terapii, aby překonala pocity hanby a viděla svého manžela jako osobu, se kterou se může cítit bezpečně.

https://www.jakdonebe.cz/?utm_source=krestandnes&utm_medium=banner&utm_campaign=hlavni_stranka_2021

Warrenová řekla, že její léčení pokračuje dodnes a že neexistuje jeden přesný postup na vyléčení pro všechny, kdo prožili zneužívání. „Přála bych si, abych dnes mohla říci, že zneužívání už nemá žádné účinky,“ řekla.

Ve své přednášce vyzvala věřící, aby šli hlouběji v podpoře těch, kdo prožili zneužívání

Křesťané mohou až příliš často očekávat, že všechno se prostě jednoduše vyřeší. „Stalo se, stalo, ale chvála Bohu, že to už je to překonáno. Všechno bylo uzdraveno a všechno je v pořádku,“ varovala Warrenová před zmenšováním problému sexuálního zneužívání. „A někdy se to tak i stává, ale někdy to tak prostě v tomto životě nefunguje,“ poznamenala.

Uzdravení je proces, který se děje každý den jejího života.

„Každý den jsem blíže k úplnému uzdravení, po kterém moje duše touží, a přichází a je to moje, a bude to moje navždy v ten slavný den vzkříšení,“ uzavřela.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-mn-  Datum: 11. října 2019  Foto: Saddlebeck Church – Rick Warren s manželkou Kay

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář