KDU-ČSL žádné bruselské protikřesťanské sociální inženýrství nehájí! (reakce na článek)



Rád bych reagoval na článek pana Františka Schildbergera „Zase ta otázka – koho volit?“, konkrétně na odstavec týkající se postoje k Evropské unii. Autor zde píše, že není dobré volit KDU-ČSL, pokud je pro voliče „nejdůležitější říci NE bruselskému protikřesťanskému sociálnímu inženýrství.“ Důvod? KDU-ČSL má být spolu s TOP 09 „probruselská až do zblbnutí.“ Pan Schildberger také nabízí řešení. Místo toho je v takovém případě lepší volit ODS, protože „má vůči Bruselu aspoň mírnou distanc“.

Co má pan Schildberger na mysli „protikřesťanským sociálním inženýrstvím,“ na němž se KDU-ČSL údajně spolupodílí? Jsou jím snad různé šílené návrhy levice, které jsou protirodinné a protikřesťanské? Pokud ano, pak s autorem naprosto souhlasím v tom, že se jedná o velmi závažný problém. Ze spoluúčasti ale nemůže vinit KDU-ČSL, která naopak proti takovým výstřelkům na všech úrovních velmi ostře vystupuje. Sám se vždy snažím proti takovým rezolucím či dokonce závazným předpisům bojovat a pokaždé hlasuji proti jejich přijetí. Každý se o tom může přesvědčit v záznamech o tom, jak jsem hlasoval. Navíc nejde jen o problém týkající se pouze evropských institucí, ale především těch v národních státech.

Když už byla zmíněná ODS jako alternativa, skutečně dokáže tato strana bránit bruselskému protikřesťanskému sociálnímu inženýrství lépe, než KDU-ČSL? Ani tím bych si rozhodně nebyl jistý. Zdaleka ne všichni lidé v ODS mají ke křesťanství jednoznačně kladný postoj. Lidé jako je silně proticírkevně smýšlející europoslanec za ODS Jan Zahradil opravdu nejsou žádnou výhrou, pokud máme bránit přijímání jakýchkoli protikřesťanských rozhodnutí na evropské úrovni. Spíše naopak.

Reklama



Závěrem bych tak rád vyvrátil oblíbený mýtus o tom, že existuje „Brusel“ v podobě jakéhosi názorového monolitu. Nic takového prostě není pravda. I v Evropském parlamentu a dalších evropských institucích najdeme mnoho těch, kteří s takovými návrhy nesouhlasí. Nikdo si proto nemůže stěžovat na „zlý Brusel“ a mluvit o něm ve třetí osobě. Česko je ale přímou součástí EU a může se na jeho na jeho rozhodnutích podílet spolu s ostatními členskými zeměmi. Koho si lidé zvolí do svých vlád a do Evropského parlamentu, tak bude vypadat i EU jako celek. A hlavně, být proevropský opravdu rozhodně neznamená souhlasit se vším, co se v rámci EU schválí! Bohužel tento podstatný rozdíl nedokázal autor inkriminovaného článku (a mnozí další) vzít v úvahu.


Autor: Europoslanec  za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský
Foto: Pixabay

 

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář