Keller píše o Boží dobrotě a moci modlitby během pokračujícího zápasu s rakovinou

Známý křesťanský autor Tim Keller informoval o pozitivním vývoji své léčby rakoviny. Ve zveřejněném statusu na sociální síti Keller zmínil sílu modlitby s tím, že jeho lékař byl „překvapen a potěšen“ zlepšením zdravotního stavu.

„Mockrát vám všem děkuji, že se za mě při léčbě rakoviny slinivky nadále modlíte,“ napsal americky konzervativní teolog. „Dobrotivý Bůh na tyto modlitby odpovídal a mé poslední CT snímky z minulého pondělí ukázaly velké zlepšení.“ Keller dodal, že překvapený lékař  popsal zlepšení jako „neuvěřitelné“.

Keller, bývalý pastor sboru Redeemer v New Yorku, uvedl, že je „schopen zvládnout pokračující velké dávky chemoterapie s relativně malými vedlejšími účinky“ a věřící poprosil o pokračování v modlitbách. „Veškerá chvála patří Bohu, který byl milosrdný a velkorysý v péči o naše fyzické i duchovní potřeby,“ prohlásil americký evangelikální teolog.

Spoluzakladatel křesťanského konzervativního projektu The Gospel Coalition na podzim 1989 založil v New Yorku se skupinou 15 lidí sbor Redeemer, který se scházel v bytě. V roce 2016 již sbor založený na Manhattanu pořádal každý víkend osm bohoslužeb s průměrnou účastí více než 5 000 lidí.

Keller, který je označován za „nejúspěšnějšího evangelistu ve městech“ v současné době slouží jako předseda misijní organizace Redeemer City to City a pomohl založit více než 500 sborů v desítkách nejvlivnějších měst na světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. listopadu 2020 Foto: Redeemer – Tim Keller

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář