Komunistické úřady v Číně navrátily sboru zabavený majetek

Sbor Early Rain Covenant Church z města Čcheng-tu v provincii S‘-čchuan oznámil, že 9. dubna neznámé osoby záhadně vrátily několik křesťanských věcí, které v minulosti zabavila Čínská komunistická strana (ČKS).

China Aid informovala, že toho rána, když si sestra Zhang plnila své pracovní povinnosti a zametala silnice, zastavilo pár metrů od ní žluté auto. Následné dva lidé z auta vybrali několik věcí a nechali je na kraji silnice.

SouvisejícíČínští policisté přepadli domácí sbor a zatkli dva křesťany

Sestra Zhang si myslela, že auto patří její firmě, a proto k němu šla na pomoc. Řidič automobilu však odjel předtím, než mohla s kýmkoli mluvit. Když se podívala do krabice, našla v ní kříž a další křesťanské předměty. Fotky s nalezenými věcmi zaslala do chatovací skupiny sboru Early Rain a členové evangelikálního společenství potvrdili, že se jedná o jejich zabavený majetek. 

Úředníci zabavili předměty církve během masivního zásahu proti domácím sborům 9. prosince 2018. Přestože úředníci ČKS vrátili v říjnu 2020 církvi několik věcí, zbývající majetek podle svých slov chtěli zlikvidovat.

Náboženské skupiny v Číně čelí rostoucímu pronásledování. Představitelé církve putují do vězení a členům se vyhrožuje, aby přestali navštěvovat svá církevní setkání. V souvislosti se situací Ujgurů v posledních měsících roste na Čínu mezinárodní tlak na zastavení útlaku vůči menšinám.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář