Koupě Velkého Špalíčku naplňuje dlouhodobá očekávání brněnského biskupství

Brno – Investice brněnské diecéze do centra Velký Špalíček naplňuje dlouhodobá očekávání, a to navzdory komplikacím, které do maloobchodu a realit vnesla pandemie covidu-19. Návštěvnost v letošním roce postupně narůstá a blíží se k předcovidovým hodnotám, uvedl jednatel Velkého Špalíčku Pavel Král ve vyjádření, které dnes ČTK poskytla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Biskupství koupilo nákupní galerii v historickém středu Brna od společnosti Generali Immobilien. Do nemovitosti vložilo část peněz, které získalo z náhrad za majetek nevydaný v církevních restitucích. Navíc si vzalo bankovní úvěr. Hodnota transakce zveřejněné loni v únoru není známá.

V předcházejících letech šlo o ziskový provoz. V roce 2019 dosáhl Velký Špalíček tržeb 81 milionů korun, v roce 2020 to bylo 75 milionů korun. Zisk za rok 2019 činil 31 milionů korun, o rok později 28 milionů, zjistila ČTK z listin v obchodním rejstříku. Novější údaje nejsou zatím v rejstříku k dispozici.

SOUVISEJÍCÍBrněnské biskupství koupilo nákupní galerii Velký Špalíček

Velký Špalíček je projektem z druhé poloviny 90. let. Vyrostl v místech středověké zástavby vybombardované za druhé světové války. Slavnostní otevření se konalo v roce 2001. Investor tehdy uváděl, že komplex má plochu 15.675 metrů čtverečních a náklady dosáhly miliardy korun. V komplexu jsou desítky obchodů, multikino, podzemní garáže, restaurace i kanceláře. Systémem pasáží a průchodů lze projít z Panské ulice směrem na Starobrněnskou i Dominikánskou ulici a Šilingrovo náměstí.

Provoz Velkého Špalíčku byl v uplynulých dvou letech poznamenaný pandemií. Nařízená omezení se negativně promítla do návštěvnosti. „Z hospodaření společnosti nicméně vyplývá, že navzdory nepříznivým okolnostem investice do Velkého Špalíčku naplňuje dlouhodobá očekávání. Od převzetí Velkého Špalíčku v listopadu 2020 spolupracujeme s renomovanými společnostmi na střednědobé i dlouhodobé koncepci rozvoje centra,“ uvedl Král.

Jednatel zmínil nové logo, web a digitální informační panely v centru, ale také charitativní projekty. Připravuje se otevření nových prodejen, adaptace kanceláří pro nové zákazníky, stejně jako postupné opravy a modernizace, dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – Velký Špalíček

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář