Křesťané a muslimové se v Kamerunu společně modlili za pokojný průběh fotbalového šampionátu

Youndé – Kamerunští představitelé státu se připojili ke stovkám muslimů a křesťanů v hlavním městě Yaoundé, aby se modlili za pokojný průběh zápasů Afrického poháru národů ve fotbale.

Kamerun pořádá mistrovství Afriky ve fotbale, včetně západních regionů, kde anglofonní separatisté varovali, že naruší hry. Policie tvrdí, že rebelové odpálili bombu v jednom z měst, kde se mají konat zápasy, ale nikdo nebyl zraněn.

Imám Souleymane Bouba z mešit Tsinga v Yaoundé se v arabštině modlí za mír v Kamerunu. Během čtvrtečních modliteb (5. ledna) se Bouba modlil za Boží ochranu pro hráče, fanoušky a rozhodčí, kteří přijíždějí do Kamerunu na šampionát, který začal v neděli 9. ledna.

SOUVISEJÍCÍDomovský sbor se po vlně útoků modlí za fotbalistu Bukayo Saku

Podle VOA News mezi více než 60 přítomnými muslimskými a křesťanskými duchovními byl arcibiskup Jean Mbarga z Yaoundé. Mbarga v modlitbě v bazilice Marie Královny apoštolů požádal Boha za pokojný šampionát v Kamerunu.

Mbarga řekl VOA News, že ví, že občané Kamerunu velmi milují fotbal a budou povzbuzovat svůj národní tým. Dále uvedl, že Africký pohár národů by proto měl znamenat nový začátek pro sjednocený Kamerun. 

Modlitbu zorganizovala Kamerunská asociace pro mezináboženský dialog. Kamerunský premiér Joseph Dion Ngute zastupoval na modlitbě prezidenta Paula Biyu. Kamerunská asociace pro mezináboženský dialog uvedla, že se modlitby zúčastnilo nejméně 400 pozvaných hostí, 20 ministrů a vysokých státních úředníků.

VOA News v této souvislosti uvádí, že separatisté bojující za vytvoření nezávislého anglicky mluvícího státu ve francouzsky mluvící většinové zemi slíbili, že hry naruší. Na platformách jako je Facebook a WhatsApp, separatisté informovali, že v současné době probíhají vojenské střety s armádními jednotkami.  Separatističtí bojovníci ve čtvrtek odpálili bombu u silnice ve městě Limbe.

Kamerunská armáda potvrdila čtvrteční výbuch v Limbe, ale označila to za izolovaný pokus vyděsit fotbalové fanoušky, hráče a funkcionáře. Vláda uvedla, že nikdo nebyl zraněn, ale vyzvala civilisty, aby spolupracovali s armádou a nahlásili podezřelé bojovníky v jejich komunitách.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. ledna 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář