Křesťané v Indii se kvůli vlně násilí obrátili na Nejvyšší soud

Křesťané v Indii, kteří čelí vlně násilí ze strany hinduistických extremistů, se obrátili na Nejvyšší soud s žádostí o spravedlnost.

Ve veřejné petici požadují, aby vláda v Dillí zabránila tomu, co označují jako „zlověstný jev násilí“ a „cílené nenávistné projevy“ proti indické křesťanské komunitě.

Zpravodajský portál Premier informuje, že petice byla původně podána v červnu 2022 a předložil ji arcibiskup bangalorské diecéze Peter Machado spolu s Indickým evangelikálním společenstvím. Upozorňuje v ní na velký nárůst útoků a davového násilí proti křesťanům. 

SOUVISEJÍCÍPolicie zmařila plán na vypálení církevních budov v Indii

Tvrdí také, že rychle rostoucí násilí je zčásti způsobeno neschopností zakročit proti skupinám propagujícím násilí a podněcujícím k násilí.

„Organizace Open Doors je hluboce znepokojena nedostatkem konkrétních kroků, které úřady podnikají k řešení těchto případů,“ komentovala podle portálu Premier situaci Henrietta Blythová, generální ředitelka britské pobočky lidskoprávní organizace. 

„To podporuje atmosféru beztrestnosti pro pachatele a vytváří prostředí, kde náboženské menšiny žijí ve strachu z dalšího násilí.“

Žaloba se dostává k indickému nejvyššímu soudu v době, kdy v zemi prudce vzrostl počet zaznamenaných případů násilí vůči křesťanům. Podle údajů sestavených pro Open Doors World Watch List, který hodnotí pronásledování a diskriminaci křesťanů, bylo zaznamenáno 17 nábožensky motivovaných vražd křesťanů, zprávy o fyzickém násilí (včetně vyhrožování smrtí) se přímo dotkly více než 75 000 křesťanů a 67 kostelů nebo křesťanských budov bylo násilně uzavřeno.

Podle Open Doors policie zatýká křesťany pod záminkou prosazování zákonů proti konverzím a s uvězněnými špatně zachází. Křesťané jsou podle nich často falešně obviňováni z násilného obracení hinduistů na víru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář