Lecrae říká, že mu kniha Tima Kellera pomohla zachránit život uprostřed „temného místa“ dekonstrukce a pochybností

Když v květnu zemřel evangelikální pastor Tim Keller, následovaly stovky vzpomínek na jeho osobnost jako na přemýšlivého teologa, vlivného vedoucího a průkopnického evangelistu. 

Pro držitele ceny Grammy Lecraeho však Keller sehrál zásadní roli při záchraně jeho života. 

V rozhovoru pro The Christian Post 43letý zpěvák a skladatel vzpomínal, jak byl po mnoho let „miláčkem“ evangelikálního křesťanství. „Nic, co jsem mohl udělat nebo říct, nebylo špatné,“ řekl, dokud nezačal vystupovat proti rasové nespravedlnosti.  

SOUVISEJÍCÍ Zpěvák Lecrae byl pokřtěn v řece Jordán. Byl jsem ponořen do Krista, říká k události

„Bylo tolik reakcí, lidé mě blokovali a říkali, že už nejsem křesťan, a to mě opravdu zahnalo do temnoty,“ řekl. „A to mě bolelo. Ta bolest mě tak trochu přivedla na místo pochybností a dekonstrukce.“

V době, kterou Lecrae popsal jako jedno z „nejtemnějších období“, kdy uvažoval o ukončení svého života, začal v Mexiku číst Kellerovu knihu. Kniha se soustředí na biblický příběh o Jonášovi a na to, jak ukazuje dopředu na Ježíše, pravého Božího proroka. 

„Upřímně řečeno, jsem doslova na pokraji touhy ukončit svůj život,“ svěřil se. „A snažím se číst tuto knihu s touhou, aby Bůh ke mně promluvil.“

SOUVISEJÍCÍ Zpěvák Sean Feucht o ukradené kytaře: Zloděj právě odevzdal svůj život Ježíši

tu chvíli se podíval z okna a byl šokován, když uviděl, jak voda z oceánu vystřeluje k nebi: „Pomyslel jsem si: ‚Tak teď ztrácím víru a začínám bláznit. Ztrácím rozum. Ta voda z oceánu vystřeluje nahoru k nebi,“ řekl. 

„A jak si tak čtu Marnotratného proroka, příběh o Jonášovi a obrovské rybě, vidím, jak se z oceánu vynořuje obrovská velryba a vrací se zpátky dolů a z jejího těla vystřeluje voda,“ pokračoval Lecrae. „Bylo to, jako by Bůh právě říkal: ‚Jsem tady. Jsem s tebou. Vidím tě a pokračuj dál. A to byl okamžik, který změnil můj život.“

Pro Lecraeho, který má nyní na památku tohoto zážitku na paži vytetovanou velrybu, to byl jen jeden z mnoha příkladů toho, jak Keller, který zemřel 19. května ve věku 72 let po dlouhém boji s rakovinou slinivky ve čtvrtém stadiu, ovlivnil jeho život a kariéru. 

Rapper se mimo jiné v nedávné epizodě podcastu „Premier Unbelievable?“ podělil o to, jak ho vliv zesnulého pastora nasměroval na proměňující cestu ve službě, hudbě a životě a co se církev může naučit z jeho oddanosti evangeliu.

„Na Timu Kellerovi obdivuji mimo jiné to, že tu nebyl proto, aby křesťany učil, jak se stát pastory, ale proto, aby pomocí svého biblického vhledu a moudrosti přiblížil Písmo pro křesťany tak, aby mohli být efektivními věřícími ve společnosti, ať už působí v jakékoli oblasti,“ řekl Christian Post Lecrae.

Jedním z aspektů Kellerova díla, který s Lecraem hluboce rezonoval, byl koncept „pokorné dokonalosti“ a svobody být křesťanem v sekulárním prostoru. Před setkáním s Kellerovým učením se Lecrae podle svých slov cítil rozpolcený mezi tvorbou výhradně křesťanské hudby a angažováním se u mainstreamového publika.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. září 2023 Foto: Wikimedia Commons –

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář