Letniční slaví misijní úspěch, AG navzdory pandemii založila 214 nových sborů

Navzdory překážkám způsobeným Covidem-19 je ředitel organizace Church Multiplication Network Jeffery Portmann optimistický. Americká letniční denominace Assemblies of God (AG) založila 214 nových sborů. V letošním roce, kdy stále trvají různá omezení, vzniklo zatím 131 dalších.

„Boží království roste a nelze ho zastavit,“ cituje Portmanna stránka denominace během setkání v Orlandu na Floridě. „Bůh se nezajímá jen o náš malý koutek světa, ale o celý svět.“

SOUVISEJÍCÍDenominace ztrácejí členy, ale letniční rostou

Portmann poznamenal, že průměrná návštěvnost sborů založených CMN je 278 věřících. Stovky přítomných pastorů požádal, aby se modlili a zvážili zapojení jejích kongregací do zakládání nových sborů.  „Pokud je tvoje kongregace zdravá, měl bys zakládat sbory,“ konstatoval.

Na denominačním setkání vystoupil také pastor John Lindell, který před 30 lety založil sbor ve státě Misouri, který má nyní průměrnou nedělní návštěvnost kolem 13 tisíc věřících.

Lindell apeloval na přítomné, že zakládaní sborů inspirované biblickým poselstvím.  

„Tak to udělal apoštol Pavel, stejně bychom to měli udělat i my,“ řekl Lindell. Pomocí pasáže z Jozue 5. a 6. kapitoly, řekl, že pastoři musí být schopni fungovat v přirozeném i v nadpřirozeném světě. Zdůraznil, že místo, aby se ptali Boha, zda je na jejich straně, pastoři by se měli ptát, zda jsou na Boží straně.

„Duchovní vize přichází, když se poddáme Božímu záměru,“ řekl Lindell. V některých případech, jako když Bůh nařídil Izraelitům, aby po sedm dní pochodovali kolem Jericha, Pán řídí své následovníky neočekávanými a zdánlivě nelogickými způsoby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář