Lidé se z Českých Budějovic vydali na dvoudenní pouť do Kájova

České Budějovice – Asi dvě desítky lidí se v sobotu vydaly z Českých Budějovic na dvoudenní pouť. Přes Boršov nad Vltavou a Zlatou Korunu dorazí v dnes do Kájova na Českokrumlovsku, který je na Svatojakubské poutní cestě v ČR. Z Českých Budějovic se s ostatními účastníky vydal i náměstek jihočeského hejtmana František Talíř (KDU-ČSL). Za oba dny poutníci ujdou přibližně 40 kilometrů.

Sobotní akcí spolek Svatá Ludmila spustil projekt Putování za kořeny, který nabízí tipy na místa spojená s duchovními dějinami. V Česku jsou stovky poutních míst. „Je to příležitost k usebrání a přemýšlení. Ale každý tu pouť může vnímat jinak a určitě není určena jen pro věřící,“ řekla ČTK gestorka jihočeské poutní trasy pro spolek Ultreia Andrea Carvalho.

SOUVISEJÍCÍV Pardubickém kraji bude letos značená svatojakubská cesta

Napříč Českem vede šest Svatojakubských poutních cest. Jsou součástí evropské sítě poutních tras do španělského Santiaga de Compostela. „Nemůžeme je vést úplně stejně, jako tomu bylo ve středověku. Přece jen se od té doby krajina změnila, někde jsou soukromé pozemky nebo zastavěné plochy. Ale snažíme se tu trasu naplánovat co nejblíže té původní,“ uvedla Carvalho.

Putováním za kořeny chce Jihočeský kraj ve spolupráci se spolkem Svatá Ludmila více propagovat poutní místa a představit je turistům. Smyslem je upozornit na méně navštěvované lokality, kterými jsou například Křížová cesta v Římově na Českobudějovicku, farnost Klokoty na Táborsku, poutní kostel Panny Marie v Lomci na Strakonicku nebo právě Kájov.

„Putování je v poslední době fenomén a chceme jej propagovat také v Jihočeském kraji. I pro mě je to ten nejlepší způsob trávení volného času, a proto s přáteli každý rok vyrážíme na několik poutí, jako je tato dnešní,“ uvedl náměstek jihočeského hejtmana.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 28. května 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář