List obětavého kazatele z Titanicu byl vydražen v aukci

Dopis od baptistického kazatele, který zemřel v roce 1912 při potopení Titanicu, byl vydražen za 42 000 liber. Rev John Harper napsal své poslední myšlenky pouhé čtyři dny před tragickou nehodou.

Jak podle portálu Premier vyšlo najevo, Harper ukázal příkladnou obětavost během posledních chvílí a daroval svou záchrannou vestu jinému cestujícímu a modlil se za lidi v momentech, když loď se nořila do ledových vod Atlantiku. Devětatřicetiletý kazatel cestoval se svou sestrou a dcerou do baptistického kostela v Chicagu, kde měl kázat. Přestože mu bylo nabídnuto místo v záchranném člunu, Harper se rozhodl zůstat na palubě lodi odsouzené k zániku a pokračoval ve sdílení evangelia, když vody zaplavovaly paluby lodě.  

Samotný dopis byl adresován kolegovi v kazatelské službě, „bratru Youngovi,“ vedoucímu baptistického sboru v Glasgow, který Harper v roce 1897 založil. „Napíšu ti tento řádek těsně předtím, než se dostaneme do Queenstownu, abych tě ujistil, že jsem na tebe nezapomněl, a zejména na tvou laskavost, když jsme tam na severu spolu trávili čas,“ napsal v jedné části dopisu.  Na závěr korespondence Harper dodal: „Pán ti to všechno štědře odplatí.“

 Modlitebna byla později na počest kazatele přejmenována na Harper Memorial Church. Sbor na svých webových stránkách vypráví příběh posledních okamžiků obětavého Angličana.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. listopadu 2020 Foto: Wikipedie – Joh Harper

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář