Londýnský vikář jezdí na kole a přináší naději v době koronaviru

Londýnský vikář jezdí na kole po okolí s mikrofonem a reproduktory, aby přinesl zvěst evangelia lidem, kteří zůstali kvůli omezením způsobeným koronavirem uzavřeni ve svých domovech.

Kněz Pat Allerton sdílí evangelium s obyvateli v oblasti Notting Hill od vyhlášení nouzového stavu, které začalo minulý měsíc, píše Christian Today.

Agentuře Associated Press řekl, že používá své kolo, aby mohl využít tuto formu služby v rámci povolené hodiny na cvičení na veřejnosti.

„Jak vidíte, mám spolu reproduktory a generátorem docela nízkou váhu, takže jsem plně mobilní, prostě vyjdu ven a projdu kolem farnosti a místních ulic, kam chci přinést trochu naděje,“ řekl.

Vikář kostela sv. Petra, jednoduše zaparkuje svoje kolo a sdílí krátkou zvěst evangelia a zahraje píseň Amazing Grace, než vyzve obyvatele, aby se k němu připojili v modlitbě Páně.

Dan Pratt jednoho dne natrefil na Allertona ve čtvrti Notting Hill. Toto náhodné setkání se odehrálo po několika těžkých dnech, kdy ztratil dědečka kvůli koronaviru.

„Bylo to pro mě trochu emotivní, ale bylo to opravdu, opravdu dobré,“ řekl AP. „To setkání mi opravdu pomohlo, vzhledem ke ztrátě mého dědečka a tomu, co se děje kolem nás.“

Allerton řekl novinám The Telegraph, že se zprvu obával, že by mohl pro své pouliční kázání schytat od rozzlobených občanů útok vejci.

„Ale ve skutečnosti jsou všichni velmi milí,“ řekl novinám. „Měl jsem úžasně pozitivní reakce. Lidé tleskají … Jednou jsem byl požádán, abych ještě pokračoval.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 27. dubna 2020  Foto: Instagram Telegraph

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář