Maďarsko přijalo z Venezuely stovky uprchlíků

Maďarsko přijalo z Venezuely stovky uprchlíků maďarského původu. Jejich příchod byl koordinován s organizaci Maltézského řádu, napsal ve čtvrtek zpravodajský portál Index.hu.

Mluvčí této charitativní organizace se k případu odmítl vyjádřit, aby tím podle svých slov neohrozil bezpečnost uprchlíků. Maďarský ministr řídící úřad vlády Gergely Gulyás podle agentury Reuters uvedl, že nevidí rozpor mezi dlouholetým bojem maďarského premiéra Viktora Orbána proti masové migraci do Evropy a přijetím uprchlíků maďarského původu.

„Mluvíme o Maďarech a Maďary nepovažujeme za uprchlíky,“ řekl Gulyás na tiskové konferenci svolané v reakci na zprávu. „Tak jako všichni ostatní Maďaři mají právo vrátit se domů,“ a dodal, že první lidi z Venezuely přišli do Maďarska už loni.

Portál Index.hu uvedl, že Maďarsko takovým osobám pořídilo letenky, ubytování, kulturní a jazykové kurzy, jakož i doklady, díky kterým si mohli najít práci. Celkově mělo Maďarsko dosud přijmout z Venezuely přibližně 300 lidí.

Index.hu také uvádí, že do Venezuely v minulosti odešlo zhruba 5000 Maďarů, z nichž většina tam emigrovala po druhé světové válce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Viktor Orbán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář