Křesťan dnes

Max Lucado prozradil, že byl závislý na alkoholu, aby se vyrovnal s tlakem života

Pastor a autor bestsellerů Max Lucado se svěřil se svými dřívějšími problémy s alkoholem a prozradil, že byly doby, kdy se naň spoléhal, aby zvládl stres a vyrovnal se s těžkými okolnostmi života.

Ve své nejnovější knize Bůh to s tebou nikdy nevzdává Lucado, pastor sboru Oak Hills v texaském San Antoniu, prozradil, že jak nápor jeho služby rostl, jezdil na druhou stranu města a tajně si kupoval pivo.

SOUVISEJÍCÍMax Lucado o momentu, kdy se náhle začal modlit v jazycích: „Dychtivě jsem toužil po duchovních darech“ 

„Zaměstnanci mě potřebovali. Musel jsem neustále být připraven postavit se na kazatelnu. Vydavatel na mě spoléhal. Celý svět ke mně vzhlížel,“ napsal v úryvku, který zveřejnil server The Christian Post. 

„Tak jsem udělal to, co bylo přirozené. Začal jsem pít. Ne veřejně. Byl jsem ten chlápek, kterého vidíte v samoobsluze, jak si koupí velkou plechovku piva, schová ji do pytlíku a přitiskne si ji ke stehnu, aby to nikdo neviděl, když spěchá ze dveří. Vybral jsem si obchod na druhé straně města, aby mě nikdo neviděl. Seděl jsem v autě, vytáhl plechovku z pytlíku a pil jsem, dokud mě alkohol nezbavil těžkých myšlenek na požadavky dne. Takhle se „americký pastor“ vyrovnával se svým světem, který se zbláznil.“

Uprostřed svých bojů uslyšel jednoho dne na parkovišti, jak Bůh promlouvá k jeho srdci: „Co to děláš, Maxi? Proč se schováváš na parkovišti a popíjíš pivo, které jsi ukryl do hnědého papírového sáčku?“

Podobně jako Jákob zápasil s Bohem v Genesis 32, i Lucado řekl, že na tom parkovišti cítil, jak zápasí s Bohem.

„Vyznal jsem své pokrytectví našim starším sboru a oni udělali to, co dobří věřící dělají. Zahrnuli mě modlitbou a navrhli plán, který mi pomůže vyrovnat se s výzvami života. Přiznal jsem svůj boj sboru a aktivoval jsem tím asi tucet rozhovorů se členy, kteří bojovali se stejným pokušením. … Bůh se tam se mnou toho dne setkal. Dal mi také nové jméno. Ne Izrael [jak ho dostal Jákob]. To už bylo obsazené. Ale ‚odpuštěno‘. A já ho rád nosím.“

V rozhovoru pro The Christian Post v roce 2022 se Lucado podělil o to, jak se spoléhá na moc Ducha svatého, když čelí stresu. 

„Jsme opotřebovaní nebo naprosto vyčerpaní lidé,“ řekl a citoval statistiky, které odhalují, že 84 % Američanů se cítí ve stresu alespoň jeden den v běžném týdnu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – Mac Lucado

Exit mobile version