Max Lucado se podělil o to, jak by měli křesťané reagovat na útok Hamásu a globální konflikty

Pastor a autor bestsellerů Max Lucado nastínil způsoby, jak by křesťané měli reagovat na globální konflikty, které jsou podle něj „znakem blížícího se konce tohoto věku“ – od probíhajícího konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem až po nedávný útok teroristické organizace Hamás na Izrael.

„Žijeme v neustálém strachu z celosvětové zkázy. Stačí, aby jeden člověk stiskl jediné tlačítko, a může dojít k jaderné katastrofě. Rusko napadlo Ukrajinu. Čína vyhrožuje Tchaj-wanu. Izrael se cítí ohrožen Hamásem na jihu a Hizballáhem na severu,“ napsal podle Christian Post Lucado, pastor sboru Oak Hills v texaském San Antoniu, v článku, který zveřejnil server Fox News

SOUVISEJÍCÍ Max Lucado prozradil, že byl závislý na alkoholu, aby se vyrovnal s tlakem života

„Kain byl první násilník. My všichni máme tendenci k šíření násilí. V posledních několika desetiletích však svět zaznamenal eskalaci násilí na novou úroveň. Fráze ‚národ proti národu, království proti království‘ je hebrejský idiom pro světovou válku. Globální konflikt je signálem blížícího se konce tohoto věku,“ napsal známý evangelikální pastor. 

Navzdory zdánlivě nekonečným špatným zprávám má pastor dobrou zprávu: „Ježíš, který nás před těmito dny varoval, nás z nich vysvobodí,“ zdůraznil Lucado.

„Porodní bolesti budou pokračovat. Četnost podvodů a rozdělení se bude zvyšovat, ale Ježíš nás bude chránit, dokud nepřijde, a až přijde, vysvobodí nás. Z tohoto důvodu Ježíš pronesl: Budete slýchat o válkách a uslyšíte válečné zvěsti. Dejte si pozor, neděste se.  (Mt 24,6).“

Lucado se podělil o tři způsoby, jak by křesťané měli na špatné zprávy reagovat.

„Nejprve se ujistěte, že jste spaseni. Ježíš Kristus zemřel na kříži za hříšníky, jako jsme my. ‚Nechce, aby se někdo ztratil, ale chce, aby všichni lidé změnili svá srdce a životy‘.“ (2 Pt 3,9),“ zdůraznil.

Za druhé povzbudil věřící, aby se „modlili za pokoj v Jeruzalémě“ (Ž 122,6). 

„Izrael je s Bohem ve smlouvě. Ježíš se tam narodil. Zemřel tam. Vstal z mrtvých a vrátí se tam. Není divu, že maličký izraelský národ byl nejspornější zemí v dějinách. Je to dějiště Božího příběhu spásy. Naléhavě se modlete za izraelský národ,“ napsal.

Na závěr Lucado křesťanům připomněl: „Nepropadejte panice,“ a dodal: „Nedejte se ovládnout chaosem. Stůjte pevně.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. října 2023 Foto: Wikimedia Commons – Max Lucado

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář