Megasbor z Oklahomy opouští kvůli teologickým rozporům metodistickou církev

Megasbor z Oklahomy se rozhodl odstranit ze svého názvu slovo metodistický a začal s procesem odchodu z druhé největší americké protestantské denominace kvůli tomu, co popisuje jako „pomalý a trvalý odklon“ metodistické církve od své tradiční křesťanské mise.

Asburyho metodistický sbor na jihu Tulsy se nyní oficiálně nazývá Asburyho sbor, uvádí se v prohlášení zveřejněném na webových stránkách kongregace a také, že „zahájili proces odloučení od denominace,“ informuje portál Christian Post. 

SOUVISEJÍCÍMetodisté v Nigérii otevřeli první kostel pro neslyšící 

„Nevíme, kde a kdy se připojíme k nové denominaci,“ pokračuje prohlášení sboru. „V současné době je naším hlavním zaměřením ochrana majetku a zájmů sboru a úplné odloučení od denominace.“

Toto oznámení přichází týdny poté, co metodistická církev začátkem tohoto měsíce potřetí odložila zasedání Generální konference s důvodu pandemie. Očekává se, že Generální konference bude přeložena na rok 2024 a, že bude velmi náročná, protože delegáti budou řešit denominační rozkol kvůli teologickým rozdílům, včetně plného začlenění LGBT členů do denominace a ordinování duchovenstva žijícího v manželském svazku s osobou stejného pohlaví.

Rev. Tom Harrison, hlavní pastor Asburyho sboru, podle Christian Post řekl, že rozkol byl nevyhnutelný.

„Není to jen jeden hlavní problém, který by vedl k této separaci, spíše po letech fungování v rámci značně odlišných přístupů k teologii, službě a christologii bylo vedení sboru rozhodnuto, že tyto přístupy jsou neslučitelné a již neudržitelné,“ vysvětlil Harrison. „Jako Asburyho sbor budeme i nadále pokračovat v našem poslání pomáhat druhým následovat Ježíše.“

Metodistická církev byla zapojena do dlouhé teologické bitvy k přístupu ke sexualitě, což přimělo konzervativnější sbory opustit denominaci. Asburyho sbor uvedl, že zvažuje připojení ke Globální metodistické církvi, konzervativnější metodistické denominaci, která oznámila, že bude oficiálně zahájena v květnu.

Webová stránka denominace uvádí, že tisíce metodistických duchovních a laiků z celého světa spolupracovaly „více než tři roky, aby položily základy pro novou, teologicky konzervativní metodistickou denominaci zakořeněnou do velkých ekumenických a evangelikálních vyznání křesťanské víry,“ informuje americký zpravodajský portál Christian Post. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. dubna 2022 Foto: Asbury Church – Tom Harrison

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář