Mexický pastor megasboru s miliony následovníků byl shledán vinným ze sexuálního obtěžování 

Pastor mexického megasboru La Luz del Mundo se přiznal k sexuálnímu obtěžování nejméně tří nezletilých dívek, které patřily k jeho kongregaci.

Kalifornský pastor Naasón Joaquín García v pátek přiznal vinu a byl odsouzen po čtyřletém vyšetřování. Přiznání viny přišlo jen několik dní předtím, než se měl případ dostat před soud.

SOUVISEJÍCÍOd ledna se v Portugalsku přihlásilo 290 údajných obětí obtěžování v církvi

„Naasón Joaquín García jako vůdce organizace La Luz del Mundo využíval své moci k tomu, aby zneužíval děti. Spoléhal se na své okolí, že bude členy připravovat na sexuální útoky,“ uvedl podle Christianity Today kalifornský generální prokurátor Rob Bonta. „Dnešní verdikt nemůže nikdy napravit škody, ale pomůže ochránit budoucí generace.“

Pastor byl nakonec odsouzen za tři sexuální delikty a nemravné jednání s nezletilými dětmi. Garcíaova bývalá asistentka Susana Medina Oaxaca rovněž přiznala vinu a byla odsouzena za napadení, které mohlo způsobit těžkou újmu na zdraví.

Podle některých obětí umožňuje Garcíaova dohoda o přiznání viny vyhnout se plné odpovědnosti za své zločiny. García přiznal vinu ve třech bodech obžaloby, ale byl obviněn z více než tuctu dalších, včetně znásilnění, obchodování s lidmi a vydírání. Nyní již nemusí stanout před soudem.

Podle kalifornského ministerstva spravedlnosti „v průběhu vyšetřování a trestního stíhání státní zástupci prokázali, že Garcíovo trestné jednání bylo umožněno osobami z jeho okolí a že García využíval svého postavení a autority jako šéf organizace La Luz del Mundo k sexuálnímu zneužívání dětí“. 

García byl duchovním vůdcem evangelikálního sboru La Luz del Mundo, což je španělský výraz pro Světlo světa, který sídlí v mexickém městě Guadalajara.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. června 2022 Foto: screenshot YouTube – pastor Naasón Joaquín García

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář