„Modlete se prosím za Boží ochranu.“ Ruské okupační jednotky zajaly pracovníky křesťanské organizace 

Deset členů křesťanské organizace Orphan’s Promise bylo v Berďansku zajato ruskými okupačními jednotkami.

Podle informací televize CBN News byli pracovníci uneseni, když pomáhali evakuovat obyvatele přístavního města, které je okupováno Rusy.

Mezi zajatci je několik dobrovolníků Orphan’s Promise, řidič a starší manželský pár, kteří jsou rodiči pastora spolupracujícího s touto organizací. Místo jejich pobytu není známo.

SOUVISEJÍCÍUkrajinský pastor obvinil Rusko, že úmyslně zničilo sklad s obilím 

„Prosím, modlete se za náš tým v Berďansku. Ruské milice při pokusu o evakuaci lidí z okupovaného města zajali deset pracovníků. Jedná se o dobrovolníky odvádějící uprchlíky, včetně staršího páru, rodičů pastora naší klíčové partnerské církve, řidiče a několika běženců prchajících z Mariupolu,“ uvedla ředitelka Orphan’s Promise Natalia Komjaková.

„Tyto skupiny domobrany jsou známé svou krutostí, zejména vůči dobrovolníkům pomáhajícím Ukrajincům. Prosím, modlete se za Boží ochranu nad nimi a za jeho pomoc při jejich propuštění,“ dodala Komjaková. 

Organizace Orphan’s Promise, která sídlí ve Virginii, má v Berďansku své centrum a ubytovnu. CBN News uvádí, že děti již byly bezpečně evakuovány do jiné země, ale humanitární tým zůstal, aby sloužil své komunitě. Vařili jídlo a rozváželi ho, jako i další pomoc lidem v nouzi. 

„Tentokrát byla tato skupina lidí nejen zastavena, ale řidič byl ošklivě zmlácen,“ řekl pro CBN News Meeuwsen. „Není tam bezpečno, a přesto jsme měli spoustu dobrovolníků a zaměstnanců, kteří zůstali, aby pomohli lidem. Nejen lidem v Berďansku, ale i lidem z Mariupolu a z východu, kteří tudy procházejí.“

Podle CBN News se v letošním roce jedná již o druhý incident, kdy ruské jednotky unesly dobrovolníky organizace Orphan’s Promise za to, že pomáhali Ukrajincům. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář