Moskevský patriarcha ve velikonočním poselství hovořil o míru

Moskva – Moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, ve velikonočním poselství vyjádřil naději, že národům Ruska, Ukrajiny a Běloruska bude dopřán trvalý a spravedlivý mír. Informují o tom ruská média. Pravoslavní věřící slaví Velikonoce tuto neděli.

Patriarcha vyzval věřící, aby se modlili k Bohu za lidi v oblasti bojů a také za to, aby Bůh zhojil tělesná a zejména duševní zranění a daroval „bratrským národům vzešlým z dněperské křtitelnice trvalý a spravedlivý mír“.

SOUVISEJÍCÍISW: Rusko využívá náboženské pronásledování jako součást „kulturní genocidy“

Kirill minulou neděli podle listu Kommersant uvedl, že Rusko „stojí na straně světla“ a v nynější válce proti Ukrajině „bojuje proti zlu“. Konflikt podle něj propukl, když bylo jasné, že „nemáme nic společného“.

„Masky byly strženy, falešná diplomacie éry uvolnění je pryč. Protože si stanovili úkol ovládnout nás holýma rukama, bez jakékoli války, oklamat nás, vtáhnout nás do jejich světa, vštípit nám jejich hodnoty. Ale naši lidé a naše vedení si uvědomili, že tyto hodnoty jsou v rozporu s našimi, protože Svatá Rus, díky Bohu, zachovává křesťanské hodnoty, které se staly součástí systému národních hodnot,“ kázal Kirill v hlavním ruském chrámu, moskevské katedrále Krista Spasitele. Rusko podle něj v sobě našlo sílu postavit se „vládcům temnot“.

Válku, kterou před více než rokem rozpoutal vpád ruských vojsk do sousední země, podniknutý na rozkaz prezidenta Vladimira Putina, patriarcha Kirill už několikrát podpořil. Nedávno zřídil funkci hlavního vojenského duchovního pro vojska nasazená proti sousední zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 14. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – patriarcha Kirill

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář