Křesťan dnes

Muslimští ozbrojenci v Pákistánu zabili 14letého křesťanského teenagera

Láhaur – Muslimští ozbrojenci, kteří vykřikovali výhrůžky na adresu křesťanů, v pondělí v Pákistánu zastřelili čtrnáctiletého křesťana.

Sunil Masih a další křesťané stáli v pondělí večer na trhu v oblasti Mandiala Warraich v okrese Gujranwala v provincii Paňdžáb, když k nim na motocyklech přijelo šest muslimů ozbrojených pistolemi a zahájili palbu, uvedl podle Christian Post strýc zabitého chlapce Mehbúb Gill.

SOUVISEJÍCÍNepálský pastor bude po zamítnutí odvolání Nejvyšším soudem uvězněn za modlitbu

„Mluvili jsme spolu, když tam najednou na motocyklech přijel Zaman Butt a jeho komplicové Anas Yaseen, Adil Abdul Rehman, Ashraf Inayat Ullah a dva neznámí muži,“ řekl Gill. „Adil křičel, že žádný křesťan v oblasti nesmí zůstat naživu, načež Zaman zahájil palbu na Sunila z pistole a zasáhl ho do hrudi.“

Yaseen vystřelil na dalšího křesťanského chlapce, identifikovaného pouze jako Jamshed. Toho kulka pouze škrábla, uvedl Gill.

„Ostatní útočníci na nás také stříleli ze svých zbraní, ale podařilo se nám zachránit tím, že jsme se kryli u zdi,“ uvedl Gill v první informační zprávě registrované na policejní stanici.

Ozbrojenci, kteří křesťanům vyhrožovali, z místa činu utekli a dosud nebyli zatčeni.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version