Na prodej je dům evangelisty Billyho Grahama

Dům zesnulého amerického evangelisty a kazatele Billyho Graham se brzy objeví na trhu s nemovitostmi. 

Graham, který zemřel v roce 2018 ve věku 99 let, výrazně ovlivnil velkou část amerického křesťanství, ale i mnohé věřící po celém světě. Baptistický kazatel býval hostem u amerických prezidentů, ale proslavily ho hlavně obří evangelizační kampaně, při kterých desítky tisíc lidí plnily ty největší sportovní stadiony. Je také považován za vůdčí osobnost evangelikálního hnutí ve dvacátém století.

SOUVISEJÍCÍBilly Graham by oslavil 100 let

I když byl neustále na cestách, Graham často označoval Severní Karolínu za svůj domovský stát. Podle portálu Premier je dům ze 40. let 20. století nacházející se v Montreat na prodej za 599 tisíc dolarů. 

V minulých letech byl dům pronajímán za účelem odpočinku a návštěvníky lákal na originální nábytek, knihy a fotografie, které připomínaly rodinný život slavného kazatele, jenž během socialismu navštívil také Československo nebo Sovětský svaz. 

Dcera Ruth Grahamová pro místní noviny řekla, že rozhodnutí prodat nemovitost bylo velmi těžké, ale doufá, že budoucím majitelům bude dům sloužit stejně dobře jako jejich rodině.

„Narodila jsem se v době, kdy v domě žila moje rodina. Během těch let se odehrály evangelizační kampaně v Los Angeles a cesta mého otce po Anglii. Tam to všechno začalo,“ uvedla Ruth Grahamová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. července 2021 Foto: BGEA – Billy Graham

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář