Nejlepší hráč Afrického poháru se drží Boha

Nigerijský fotbalový hráč Odion Ighalo se stal v roce 2019 nejlepším střelcem Afrického poháru. Po vítězství v soutěži o nejlepšího hráče ve Zlaté kopačce AFCON 2019 oznámil svůj odchod z nigerijského národního týmu, informuje Evangelical Focus.

Třicetiletý hráč získal v Egyptě cenu o nejlepšího střelce, když zaznamenal pět gólů v sedmi zápasech. Nigerijský fotbalista hrával za Watford v Anglii, Udinese v Itálii a Granadu ve Španělsku. V současné době je hráčem čínského týmu Šanghaj Greenland Šenhua.

Ighalo měl těžké dětství. Vyrostl na ulici v předměstí Lagosu Ajegunle. „Od Ajegunle až do konce světa sloužím živému Bohu. S Ním je možné všechno. Když mě na střední škole opustila moje přítelkyně, protože jsem jí neměl co nabídnout, držel jsem se Boha,“ řekl nigerijský fotbalista. „Měl jsem Boha a důvěřoval jsem jeho načasování, “dodal.

O své víře mluví často na sociální síti Twitter. „Nikdy se nevzdávejte svého snu, tentýž Bůh, který mě vychoval, vás pozdvihne. Držte se Ho a důvěřujte Jeho načasování. Dejte Boha na první místo a On vás povede,“ napsal.

„Všechno, čeho jsem dosáhl, je způsobeno milostí Boží. Všechno, co mám, všechno, čeho jsem dosáhl, je díky Boží milosti. Slíbil jsem, že svým životem budu oslavovat Boha,“ řekl v rozhovoru v roce 2015.

Ighalo řekl britským novinám Daily Mail, že „tvrdá práce a Boží milost se v mém životě vyplatily. Jsem křesťan a věřím v Boha. Nejsem dokonalý, mám své nedostatky. Jsem člověk. Pouze Bůh je dokonalý. Snažím se mu ve svém životě dát respekt. Kdo jsem teď, anebo kým budu, je skrze milost Boží,“ poznamenal.

„Nejen na hřišti, ale i v mém životě je víra velmi důležitá. Ráno nemůžu jít ven, aniž bych se modlil a děkoval Bohu za nový den,“ zdůraznil fotbalista.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 31. července 2019  Foto: Instagram

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář