Nejvyšší soud USA se jednohlasně postavil na stranu katolické pěstounské agentury

Katolická agentura pro pěstounskou péči přišla o finanční dotace za své náboženské přesvědčení týkajíce se manželství. Křesťanská organizace se za přístup města Philadelphie, kde své služby nabízí, odvolala k Nejvyššímu soudu USA.

Nejvyšší soud, který se v posledních letech stal konzervativnějším, jednomyslně rozhodl, že město porušilo zákony, když ukončilo smlouvu o pěstounské péči s Katolickou sociální službou (CSS) poté, co ta odmítla pracovat s páry stejného pohlaví, které chtějí fungovat jako pěstouni.

SOUVISEJÍCÍNejvyšší soud USA ve sporu o restrikcích dal za pravdu věřícím

Předseda Nejvyššího soudu John Roberts podle portálu Premier uvedl, že odmítnutí města uzavřít smlouvu s agenturou poskytující pěstounskou péči, pokud nebude nabízet spolupráci párům osob stejného pohlaví, které mají zájem o jejich služby, porušilo první dodatek Ústavy.

Soud dále konstatoval, ze město svým počínáním omezovalo praktikování náboženského přesvědčení katolické organizace, která se nesnaží nikomu svůj světonázor vnutit.

Katolická sociální služba argumentovala, že její náboženské přesvědčení jí brání v tom, aby považovala páry stejného pohlaví za pěstouny. Organizace, která má letitou praxi v umisťování dětí do pěstounské péče, uvedla, že by kvůli těmto názorům neměla být omezována ve výkonu svého poslání.

Město naopak tvrdilo, že všechny její agentury poskytující pěstounskou péči jsou povinny nediskriminovat osoby na základě sexuální orientace.

„Je dostatečně výmluvné, že i liberálnější soudci se připojili k rozhodnutí soudu,“ řekl USA Today Richard Garnett z University of Notre Dame. „Dnešní rozhodnutí ilustruje, že dodržování náboženské svobody by nemělo být partyzánskou či levicovou agendou,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – Nejvyšší soud USA

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář