Němečtí katolíci v rozporu s Vatikánem plánují akci na žehnání homosexuálním párům

Několik představitelů katolické církve v Německu se nadále otevřeně staví proti nařízením Vatikánu a podporují požehnání párům osob stejného pohlaví. Masivní akce je naplánována na 10. května, a jak informuje portál Crux, tento krok je v přímé opozici vůči hlavnímu úřadu Říma, který má na starosti doktrínu nejpočetnější křesťanské denominace na světě.

SouvisejícíKardinál Sarah tvrdí, že společnost na Západě je na pokraji kolapsu, protože odmítá Boha

Biskup Franz-Josef Overbeck z Essenu uvedl, že kněží v jeho diecézi nebudou čelit žádným kanonickým důsledkům, pokud se v příštím měsíci rozhodnou požehnat homosexuálním a lesbickým párům v rámci akce oslavující homosexuální způsob života.

Organizátoři také žádají, aby v ten den němečtí katolíci používali „kreativní symboly ke zviditelnění toho, kolik lidí v církvi vnímá barevnou rozmanitost různých životních plánů a milostných příběhů lidí,“ kteří mohou být „požehnáním a obohacením“ pro své společenství.  

Vatikán: Katoličtí kněží nesmí žehnat homosexuálním párům

Katoličtí kněží nesmí udělit požehnání homosexuálním párům. V odpovědi na otázku, zda lze žehnání udělit, to v březnu uvedla Kongregace pro nauku a víru. Podle Vatikánu se nejedná o diskriminaci homosexuálů, ale o pravidlo, kterým se musí řídit obřady katolické církve. Stanovisko kongregace schválil i papež František.

Podle kardinála Luise Ladariy Ferrera, který stojí v čele Kongregace pro nauku a víru, není možné udělovat požehnání vztahům a partnerství, které „předpokládají sexuální aktivitu mimo manželství“. Mezi takové vztahy kardinál zahrnuje i homosexuální sňatky či partnerství. Podle jeho názoru by takový akt představoval napodobování žehnání manželům a svátosti manželství, což je z hlediska katolické nauky nepřípustné. Ani přítomnost kladných aspektů v těchto vztazích nestačí k tomu, aby se jim dostalo požehnání, dodal kardinál.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář