(Ne)přátel se nelekejme, na množství nehleďme. Sjezd (nejen) evangelické mládeže

“Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme” hlásá název letošního Sjezdu (nejen) evangelické mládeže a vyzývá mládežníky ze všech koutů republiky, aby se o víkendu od 24. do 26. září 2021 dostavili do Tábora.

Celý sjezd (organizovaný Českobratrskou církví evangelickou) by se měl nést v duchu společenstvía historického odkazu místa konání. Chceme se ale zaměřit i na současnost a na to, co pro nás tohle poselství minulosti znamená dnes. Tématem se také symbolicky připojujeme k celocírkevnímu tématu roku, kterým je Společenství.

Program je, jako vždy, rozmanitý. Od přednášek a workshopů, přes divadla a koncertyaž po závěrečné bohoslužby. Hlavní sjezdovou přednášku letos obstará vztahový terapeut Pavel Rataj, který bude hovořit o lásce a partnerství jako cestě k sebepoznání. Další přednášky povedou především teologové: Pavel Hošek, Petr Sláma či František Štěch.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Sjezd však není jen pro intelektuály a teologické nadšence. Proto se letos organizátoři rozhodli dát větší důraz na kulturní a doprovodný program. Účastníci se tak mohou těšit na večerní koncerty kapel Terne Čhave a Oops, zábavné vstupy v podobě slampoetry (Anatol Svahilec), či loutkového divadla Jeroným Pražský (farářské duo Jaroslav Pechar a Mikuláš Vymětal).

Důležitou součástí sjezdu je samozřejmě duchovní vyžití. Vrcholem události jsou nedělní bohoslužby, které bývají krásným zakončením celé akce. V průběhu sjezdu nás však čekají různá ztišení, ranní chvály, večerní Taizé modlitby, Prostor ticha a novinka Duchovní lavička. Jedná se o možnost spojit se s farářem na telefonu a domluvit si s ním v průběhu víkendu schůzku. K dispozici budou farářka Marta Židková a farář Jeník Lavický.

Věříme, že letošní ročník nic nepřekazí a společně strávíme příjemný víkend.Těšíme se, že se i tentokrát sejdeme v hojném počtu. Veškeré informace můžete najít na www.sjezd2021.cz. Ilustrační fotogra e z posledního uskutečněného ročníku sjezdu v Novém Městě na Moravě (2019) jsou k dispozici od Benjamína Skály a Františka Plzáka.

Autor: Tisková zpráva Datum: 17. září 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 


Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář