Neznámí ozbrojenci zabili v Pákistánu protestantského pastora

Péšávar (Pákistán) – Neznámí ozbrojenci dnes v pákistánském Péšávaru zabili křesťanského kněze a dalšího zranili, když se duchovní vraceli domů z nedělní bohoslužby. S odvoláním na policii o tom informovaly agentura Reuters a AP. K útoku se nikdo nepřihlásil.

Na automobil s protestantskými kněžími stříleli dva útočníci na motorce. Jeden duchovní na místě zemřel, druhý vyvázl se zraněními. Podle agentury AP byl ve voze ještě třetí muž, kterému se nic nestalo.

SOUVISEJÍCÍDav v Pákistánu vypálil policejní stanici, kde byl muž viněný z rouhačství

Představitelé pákistánské církve útok odsoudili, biskup Humphrey Peters prohlásil, že cílem útočníků bylo narušit harmonii mezi vyznavači jednotlivých náboženství v zemi.

Agentura Reuters v této souvislosti připomněla, že Péšávar zažil jeden z nejhorších útoků na křesťanskou menšinu v zemi v roce 2013, kdy atentátníci zaútočili na místní kostel. Podle AP zahynulo při bombových útocích sedm desítek věřících a další stovka jich byla zraněna.

Poté, co pákistánské radikální islamistické hnutí Tálibán minulý měsíc ukončilo příměří s vládou, v zemi přibylo násilí, které páchají ozbrojenci, poznamenala AP. V provincii Balúčistán dnes explodovala bomba umístěná v zaparkovaném motocyklu a zranila 15 kolemjdoucích.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 30. ledna 2022 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář