Nigérijská křesťanka Leah Sharibuová je v zajetí už více než 1500 dní 

Nigerijská teenagerka Leah Sharibuová je již více než 1500 dní držena v zajetí teroristické organizace Boko Haram, která v této západoafrické zemi stále útočí na křesťany. 

Gloria Puldu-Samdiová, která byla s rodinou Sharibuové na začátku května, řekla v nedávném telefonickém rozhovoru pro The Christian Post, že navzdory malé hmatatelné naději pokračují v pátrání po své dceři, která 14. května oslavila 19. narozeniny.  

Koncem března uplynulo 1 500 dní, od únosu mladé křesťanky. Podle zpráv je nepravděpodobné, že by se jí podařilo uprchnout, protože má nařízeno zdržovat se v blízkosti velitelů Boko Haram. Z tohoto důvodu by prý selhala i vojenská záchranná mise.

SOUVISEJÍCÍČtyři roky od únosu křesťanské školačky Leah Sharibu

Sharibuová, která byla v únoru 2018 unesena v 15 letech spolu s dalšími asi 110 dívkami ze školy v Dapči, pravděpodobně porodila dvě děti, jejichž otcové jsou bojovníci Boko Haram.

Puldu-Samdiová, která vede nadaci LEAH na počest nigerijské teenagerky, jejíž příklad odvážné víry inspiroval mnoho lidí po celém světě, se nadále zasazuje o její propuštění. Podle dostupných informací Sharibuová odmítla zapřít Ježíše Krista a přijmout islám. To je údajně důvod, proč zůstává v zajetí.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Účelem vytvoření organizace je, abychom se mohli zasazovat za její propuštění a za další ženy a dívky, které jsou pronásledovány pro svou víru a je jim odpíráno vzdělání. Musí platit velkou cenu za to, kým se rozhodly být nebo kým je Bůh jako ženy učinil,“ uvedla Puldu-Samdiová pro CP. „Je bolestivé vidět, jak je mým lidem upíráno vzdělání, jak je mým lidem upíráno právo na náboženskou svobodu, jak jsou moje komunity ničeny,“ dodala. 

„Její rodiče nadále vyzývají k modlitbám, aby Pán zachoval její víru, víru, která je v jejím srdci, aby s ní byla Jeho přítomnost,“ řekla Puldu-Samdiová. „A modlete se za propuštění tohoto malého dítěte, aby se jí podařilo získat svobodu a aby její rodiče byli posíleni.“

„Nigérie je politicky stále více ohrožena a útoky teroristických skupin a radikálních fulanských pastevců na křesťanská společenství se rok od roku stupňují, dodala Puldu-Samdiová. Vyjádřila politování nad tím, že nárůstu násilí se ve světě nevěnuje dostatečná pozornost.

„Je mi smutno z toho, co se děje na Ukrajině a na dalších místech, ale vidíme a slyšíme o podpoře, které se Ukrajině dostává. Ale proč je nigerijská církev ničena a vlády celého světa neženou nigerijskou vládu k odpovědnosti? Proč všechny mezinárodní orgány, OSN, mlčí k tomu, co se v Nigérii děje? Proč nic nevyšetřily?“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. června 2022 Foto: ICC – Leah Sharibu

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář