„Nikdo to nebude moci kontrolovat.“ Nejvyšší vatikánský diplomat varuje před použitím zbraní NATO proti Rusku

Vatikánský státní sekretář, kardinál Piero Parolin, vyjádřil své obavy ohledně konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, když tento týden hovořil s novináři na okraj prezentace knihy v Miláně. 

O použití zbraní NATO proti Rusku řekl: „Myslím, že by to mělo znepokojovat každého člověka, kterému není lhostejný osud našeho světa. Mohlo by to vést k eskalaci, kterou nikdo nebude schopen kontrolovat, je to znepokojivá vyhlídka,“ informuje zpravodajský portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍ Navalnému by dnes bylo 48 let, vdova Julija na něj vzpomínala na bohoslužbě v Berlíně

Tyto komentáře přišly v době, kdy státy NATO zvažují, že nechají Ukrajinu zaútočit na ruské území poskytnutými zbraněmi, což podporují vedoucí představitelé Spojeného království, Francie, Německa a USA.

Diskuze na toto téma se v posledních dnech zintenzivnila poté, co Rusko zahájilo novou ofenzivu v Charkovské oblasti, což je poslední z jeho snah o postup na Ukrajině poté, co v únoru 2022 zahájilo plnohodnotnou invazi.

Britský ministr zahraničí David Cameron na začátku května uvedl, že Ukrajina může použít zbraně poskytnuté Londýnem na cíle uvnitř Ruska a že je na Kyjevě, aby se rozhodl, zda tak učiní.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý během pětidenní cesty do Německa prohlásil: „Měli bychom povolit neutralizaci vojenských objektů, z nichž jsou odpalovány rakety, a těch, z nichž je cíleno na Ukrajinu“.

Německý kancléř Olaf Scholz na společné tiskové konferenci s Macronem podpořil tento postoj, který zastává i řada východoevropských členů NATO.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. června 2024 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář