Novoroční komentář Tomáše Holuba

Plzeňský biskup Tomáš Holub v prvním letošním Komentáři týdne na Proglasu přeje posluchačům vše dobré a ohlašuje biblické heslo své diecéze na příštích dvanáct měsíců.

V souvislosti s událostmi právě uplynulého roku biskup Holub hovoří o tom, že nyní je ještě více nejisté, co všem přinese ten nový: “Vždy je otázka, co z věcí, které jsme si předsevzali, se kterými počítáme, se uskuteční. Nicméně letos má tato otázka nesrovnatelně větší otazník. Protože co bude rok 2021 znamenat, je opravdu, jak se lidově říká, ve hvězdách nebo, jak my křesťané říkáme, v Boží prozřetelnosti, která nám je neznámá.”

Mnoho jistot, na které jsme byli po desetiletí zvyklí, najednou podle Tomáše Holuba přestalo platit: „O to víc jsme v roce 2020 hledali body, které jsou pevné i v situaci, kdy se chvěje vše to, co bylo doposud pevné. Věřím, že pro nás křesťany je tímto pevným bodem náš vztah s Hospodinem.” Proto plzeňský biskup všem přeje, abychom do nového roku vstupovali s důvěrou v Boha, který nezklame ani tehdy, kdy se všechny ostatní věci chvějí.  

Svůj novoroční komentář pak Holub uzavírá biblickými slovy, která si plzeňská diecéze zvolila pro rok 2021: “I kdyby pole nevydala pokrm, já přesto budu jásat v Hospodinu, mém Spasiteli.“ (srov. Habakuk 3,17n.)

Zdroj: Radio Proglas Datum: 2. ledna 2020 Foto: Wikimedia Commons – biskup Holub

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář