Nový film Reagan odhalí důležitost víry v životě amerického prezidenta 

Herec Chris Massoglia, který v připravovaném životopisném filmu Reagan ztvární legendárního člena Gospelové síně slávy Pata Boonea, uvedl, že i když se nejedná o film založený na víře, ukáže, jak víra ovlivnila život amerického prezidenta. 

První celovečerní film o 40. prezidentovi Spojených států by měl být na začátku roku 2023 uveden do kin a v hlavní roli Reagana se představí Dennis Quaid.

Vedle Quaida a Massoglii hrají například Mena Suvariová jako Reaganova první manželka Jane Wymanová, Moriah Petersová-Smallboneová jako legendární zpěvačka z Cocoanut Grove Loyce Whitemanová, Jon Voight jako agent KGB, který Reagana po desetiletí sledoval.

SOUVISEJÍCÍLee Strobel přichází s filmem mapující zkušenosti s posmrtným životem 

Film představí různé momenty Reaganova života předtím, než se v letech 1981-1989 stal prezidentem, včetně jeho práce pro Warner Bros.

Právě během svého působení v Hollywoodu se poprvé setkal s hercem a zpěvákem Patem Boonem.

V nedávném rozhovoru pro The Christian Post Massoglia uvedl, že pro něj bylo „ctí a výsadou“ nejen hrát Booneho ve filmu Reagan, ale také se s ním „setkat a učit se od něj“.

„Je to úžasný člověk a samozřejmě fenomenální zpěvák. Elvis mu kdysi dělal předskokana,“ řekl pro CP Massoglia.

Boone, který má svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, se podělil o historky z dob, kdy se pohyboval v Reaganově blízkosti, aby Massogliovi pomohl připravit se na roli. 

Tyto historky se skládaly z „jeho přátelství a setkání s Reaganem,“ řekl Massoglia. Boone, který se hlásí ke křesťanství a často mluvil o své víře, poskytl Massogliovi také několik důležitých rad.

„Jedna z věcí, na kterou jsem se Pata zeptal, se týkala manželství, protože to zmínil jako jeden ze svých největších úspěchů,“ dodal Massoglia. „Řekl, že jeho víra a oddanost manželce byly často zesměšňovány okolím. On se tomu ale jen smál, krčil rameny a říkal: Hele, mně to docela dobře funguje, ne?“

SOUVISEJÍCÍ – Mark Wahlberg: Chystaný film o knězi má za cíl inspirovat

„Jsem znovuzrozený, naplněný Duchem svatým, věřící v Bibli, následovník Ježíše,“ řekl Massoglia. Tvrdil, že Ježíš „je nejlepší přítel, kterého můžete mít. Vždycky vám bude na blízku.“

Ačkoli je snímek Reagan historickým životopisným filmem a není řazen do kategorie filmů založených na víře, „víra se přirozeně objevuje v klíčových momentech, zejména prostřednictvím jeho matky Nelle, která byla velmi zbožná,“ řekl Massoglia pro CP.

„Dala svému synovi knihu a Reagan se vidí v hlavní postavě této knihy, mladém muži, který najde Boha a odejde do Washingtonu, aby se stal kongresmanem.“

Dodal, že dopad této knihy „nakonec formoval“ Reaganův život.

„Je to inspirativní a realistický portrét jednoho z našich nejvýznamnějších prezidentů a bylo mi ctí, že jsem byl požádán, abych se na tomto filmu podílel,“ dodal Massoglia. „Oceňuji, že ukazuje vzestupy i pády jeho života, nezdary i úspěchy. Moje generace je cynická a nevěříme příběhům, v nichž je hlavní postava dokonalá.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. června 2022 Foto: Instagram – Movie Reagan

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář