Nový průzkum ukázal, že mladí lidé plánují o Vánocích navštívit bohoslužby

Nový výzkum ukázal, že u mladých lidí je dvakrát vyšší pravděpodobnost než u lidí starších 55 let, že letos o Vánocích navštíví bohoslužby.

Průzkum, který provedla společnost Savanta ComRes pro Samaritan’s Purse, zjistil, že třetina lidí ve věku 18 až 34 let plánuje během vánočního období navštívit bohoslužby. Na druhou stranu, pouze 17 % dospělých osob nad 55 let žijících ve Spojeném království uvedlo, že tak plánuje učinit také.

SOUVISEJÍCÍNový průzkum od Barna Group poukazuje na „alarmující“ dopad pandemie na pastory

Zjištění odrážejí podobný průzkum od společnosti Savanta ComRes ze září tohoto roku, který ukázal, že osoby ve věku 18 až 34 let dvakrát častěji než lidé starší 55 let říkají, že se pravidelně modlí a navštěvují kostel.

Nick Cole z britské pobočky organizace Samaritan’s Purse podle portálu Christian Today uvedl: „Stále platí, že období Vánoc ve srovnání se zbytkem roku přitahuje lidi k ze všech věkových skupin k návštěvě bohoslužeb, a to zejména mladší generaci. Nicméně je stále zjevnější, že mileniálové a generace Z v tomto období navštěvuje místa, která se soustředí na víru a spiritualitu více než starší generace,“ poznamenal. 

„Mladší dospělí mají s větší pravděpodobností malé děti, a proto mohou častěji navštěvovat církevní akce s vánoční tématikou.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Průzkum také ukázal, že pouze 30 % respondentů, kteří se identifikují jako křesťané, uvedlo, že plánují o Vánocích navštívit bohoslužby jako součást své týdenní nebo měsíční rutiny.

Cole pokračoval: „Zatímco Vánoce jsou křesťanským svátkem oslavujícím narození Ježíše Krista, zdá se, že dospělí do 35 let, bez ohledu na jejich víru nebo náboženské pozadí, se během vánočního období stále více zapojují do církevního společenství.“ 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. prosince 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář