O Noci kostelů bude v Pardubickém kraji zpřístupněno 85 církevních budov

Pardubice – O Noci kostelů bude v Pardubickém kraji 10. června zpřístupněno ve večerních a nočních hodinách 85 církevních budov. V některých se budou konat bohoslužby, prohlídky a bude připraven kulturní program.

Například ve Vysokém Mýtě bude přístupných šest církevních budov. V chrámu svatého Vavřince se od 17:30 uskuteční komentovaná prohlídka kostela a obrazu Nanebevzetí Panny Marie od Petra Brandla, v 20:30 bude následovat koncert trubkového kvarteta. Otevřený bude večer také kostel Nejsvětější Trojice, Husův sbor, sbor Českobratrské církve evangelické, sborový dům Církve bratrské a sbor Bratské jednoty baptistů.

SOUVISEJÍCÍV olomoucké arcidiecézi bude na Noc kostelů zpřístupněno na 190 objektů

V kostele Českobratrské církve evangelické v Chrudimi bude připraven program s uprchlíky z Ukrajiny a kontinuální čtení z díla a citátů Jana Amose Komenského. Promítat se bude i historcký film o jeho životě Jako letní sníh. V klášterním kostele na Hoře Matky Boží u Králík zazní kytarový koncert Štěpána Raka, v kostele Českobratrské církve evangelické v Pardubicích zahraje akusticky Lenka Dusilová.

Loni se do akce zapojilo 53, rok předtím 72 církevních objektů. Seznam kostelů, které se v pátek otevřou, je na stránkách akce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. června 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Autor: ČTK Datum: 8. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář