Obavy o osud kaplanů v zbombardovaném Mariupolu

Křesťanská charitativní organizace sdílela své obavy poté, co byl bombardován kostel v ukrajinském Mariupolu.

Křesťanská námořní charitativní organizace se obává o tamní kaplany, protože ruská armáda vybombardovala kostel, který asi před 18 lety postavil pastor Viktor Dudnick.

Organizace také obdržela video ukazující kostel zdevastovaný ruským bombardováním. Generální ředitelka Sara Baadeová uvedla: „Jeden z našich kaplanů ukrývá ve svém kostele 100 lidí, včetně mnoha dětí,“ informuje portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍDuchovní na Ukrajině žádají lepší podmínky pro pohřbívání obětí války

„Jídla a vody je málo, ale společně to přežili. Někteří přinesli mouku, aby upekli chléb a jiní pro změnu zabili svou jedinou krávu na maso,“ poznamenala. 

„Jak ale ostřelování zesílilo, podařilo se mu vzít řadu dětí a jejich rodiny do mikrobusů a uprchnout z města.“

 „Další kaplan poskytoval jídlo a teplý čaj zoufalým rodinám – a v posledních dnech převážel svým vozem invalidy na hranice.“

Sara dodala: „Pracovníci charitativních organizací po celém světě dnes poznají ten pocit v žaludku, když víte, že někteří z vašich lidí jsou uprostřed toho chaosu na Ukrajině.“

„I my máme na Ukrajině rodinu – naše kaplany a návštěvníky přístavu a jejich nejbližší. Samozřejmě, že nedělají práci jako před třemi týdny. Povídání s posádkami o milovaných doma bylo nahrazeno modlitbou za přežití, za mír. Ale dělají to, co vždy – pomáhají ostatním v zoufalé nouzi,“ uvedla pro portál Premier.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. března 2022 Foto: screenshot YouTube – Mariupol

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář