Obětí ruského masakru v Buči je i děkan evangelikálního semináře 

Menší teologický seminář v Kyjevě potvrdil, že jeden z několika stovek mrtvých lidí nalezených v obci Buča byl děkanem jejich organizace.

„Vitalij Vinogradov, náš drahý bratr a spolupracovník, byl v Buči nalezen mrtvý. Neexistují slova, která by vyjádřila smutek našich srdcí. Bude nám velmi chybět!“, stálo ve zprávě sdílené na facebookové stránce semináře.

SOUVISEJÍCÍRuské jednotky zabily dceru známého letničního pastora 

Poté, co ukrajinské úřady znovu získaly kontrolu nad severním okrajem hlavního města, o víkendu oznámily, že našly přes 410 těl civilistů v ulicích města. Některé z nich byly nalezeny v hromadných hrobech. Záběry z místa po odchodu ruských jednotek vyvolal šok v mezinárodním společenství a mnozí politici toto jednání označilo za válečné zločiny. OSN už informovalo, že by měl být vytvořen mezinárodní nezávislý tým, který by tato zvěrstva důkladně vyšetřil. 

Podle Evangelical Focus se Slovanský evangelikální seminář v Kyjevě zaměřuje na školení učitelů Bible pro ukrajinské církve a je napojen na Teologický seminář v japonské Ósace. 

Vitalij Vinogradov byl absolventem Kyjevského biblického institutu a evangelikálního teologického semináře, uvedl Baptist News.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. dubna 2022 Foto: Facebook – Vitalij Vinogradov

https://evangelicalfocus.com/europe/16213/dean-of-ukrainian-theological-seminary-killed-in-bucha?fbclid=IwAR0ZNqRHvBYymRm9ydaFvkc-hvDBZ1VytNrUoRC3uqh5Gxqvb3W2WILUWWg

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář