Odmítl bojovat proti Ukrajině. Ruský evangelikál jde do vězení 

Vjačeslav Rezničenko, který má čtyřměsíčního syna, byl odsouzen na dva roky a šest měsíců.

Člen svobodné evangelikální církve poblíž hranic Číny a Severní Koreje byl odsouzen ke dvěma letům a šesti měsícům vězení za to, že odmítl bojovat na Ukrajině.

SOUVISEJÍCÍKritizoval zločinecký Putinův režim. Uprchl Ruskem nejhledanější evangelikál 

Portál Evangelical Focus informuje, že na telegramovém účtu souvisejícím s Mezinárodním svazem evangelikálních sborů, je vidět, jak Vjačeslav Rezničenko nastupuje do věznice. Další fotografie sdílená v aplikaci ukazuje mladého muže s manželkou a jejich čtyřměsíčním synem.  

Rezničenko byl odsouzen za to, že odmítl vstoupit do ruské armády ve válce proti Ukrajině. Učinil tak z náboženských důvodů.

Podle Evangelical Focus se Rezničenko proti rozsudku odvolal a „prošel pěti soudy“, ale vězení se nevyhnul.

Zpravodajský portál Forum 18 v červenci informoval o podobném případu v oblasti Vladivostoku. Andrej Kapacina, letniční křesťan, odmítl bojovat na Ukrajině „v souladu se svým náboženským přesvědčením, nemohl vzít do ruky zbraň a použít ji proti jiným lidem“. Ruský letniční křesťan byl odsouzen ke dvěma letům a deseti měsícům odnětí svobody.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. října 2023 Foto: Telegram – Примеры с полей Благовестия

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. Naopak, na straně Ukrajiny se ctí svoboda svědomí a bylo dobré zde uvést opačné články o tom, jak mnoho Ukrajinských křesťanů odmítlo bojovat proti Rusku a jak to ukrajinští politici akceptovali.

    Odpověď
  2. Na UA se ctí svědomí? To je novinka. Sám pan Z. v den svého zvolení za prezidenta slíbil „Zastavím válku na Donbasu!“ Druhý den již svědomí neměl. Ale jinak – pokud je na Východě tolik křesťanů, ať již jakékoliv pravoslavné sekce, pak kolik z nich má svědomí vraždit se navzájem a těžce hřešit proti 5. přikázání „Nezabiješ“? Válka je čisté zlo, jeto dílo satanovo!

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář